Négy nagyvállalat hagyja ott a Libra projektet

A Visa, az Ebay, a Stripe és a Mastercard is bejelentették, hogy nem vesznek részt a Facebook Libra Associationjében, illetve az azzal kapcsolatos stabilkoinprojektben.

Négy vállalat hagyja el a hajót

A Bloomberg október 11-én számolt be arról, hogy az Ebay, a Stripe és a Mastercard kilépnek a Facebook Libra kriptopénzprojektjéből.

Perceken belül a Visa szintén eldöntötte, hogy nem csatlakozik az együttműködéshez – ezt a The Block alapján tudtuk meg.

A hírek egy héttel azután érkeznek, hogy a PayPal fizetésfeldolgozó bejelentette kihátrálását a Libra stabilkoinprojektje mögül, mivel a szabályozók továbbra sem teljesen egyértelműek a projekttel kapcsolatban.

A vállalatok tiszteletüket fejezték ki a Facebook víziójával kapcsolatban, illetve továbbra is látnak potenciált a projektben, ennek ellenére most más területekre szeretnék irányítani figyelmüket.

A hírportálok korábban már beszámoltak arról, hogy a Visa, a Mastercard és a Stripe biztosítani szeretnék azt, hogy a Facebook kriptoprojektje ne veszélyeztesse a szabályozókkal kialakult kapcsolataikat.

A három fizetési óriás arra célzott, hogy a Facebook eltúlozza azon állításait, miszerint a szabályozóknak semmi bajuk nincs a Librával.

A Stripe kezdetben tagadta, hogy hajtűkanyart venne, később azonban kijelentették:

„A Stripe támogatja azokat a projekteket, amelyeknek célja az online kereskedés világszerte való elérhetővé tétele. A Librában megvan ez a lehetőség. Közelről szemléljük majd az eseményeket, és nyitottak maradunk arra, hogy egy későbbi fázisban csatlakozzunk a Libra Associationhöz.”

A Coinbase vezérigazgatója támogatja a Librát

Brian Armstrong, a Coinbase kriptováltó társalapító-vezérigazgatója legutóbb azt mondta, véleménye szerint „az amerikai kormány reakciója olyan, mintha le szeretnének maradni”.

Szintén megismételte az iránti aggályait, hogy az Egyesült Államok elavulttá válik az innováció akadályozása miatt.

Hozzátette:

„Az egyetlen módja annak, hogy egy ország hosszú távon releváns maradjon, és folytassa a gazdasági növekedést, az az, ha tudományba, technológiába és innovációba fektet. Ha a kormány segíthet mindebben, az még jobb. Legelőször azonban arra van szükség, hogy ne keletkezzen kár.”

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.