Nagyot nőtt az adathalász támadások száma

A Kaspersky kiberbiztonsági vállalat adatai szerint a tavalyi évben már 5 millió azonosított adathalász támadást történt a kriptoszektorban.

Pár éve, 2021-ben összesen csak 3,5 milliót jelentette. 2022-ben így összesen 40%-os emelkedést lehetett tapasztalni ezen a téren.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Változott a támadások stílusa is, hiszen most az adathalászat a legelterjedtebb, és visszaszorult a malware vírusok alkalmazása.

Az adathalászat során a támadók legtöbbször eltérített, nem valódi kommunikációs csatornákra, vagy hamis weboldalakra irányítják át a gyanútlan felhasználókat.

Ezeken az oldalakon aztán a felhasználók megadják például a belépő-adataikat, vagy a privát kulcsaikat, mert azt hiszik, hogy az igazi platformon járnak.

Ezzel viszont hozzáférést adnak a támadók számára a tárcáikhoz, vagy a tőzsdei fiókjaikhoz, és így a pénzükhöz is.

A Kaspersky bevallottan nem tudja előre jelezni, hogy ez a trend folytatódni fog-e idén is, de az adathalászati próbálkozások számának a növekedése egyértelmű.

A legutóbbi alkalommal a Trezor, a hardvertárca-gyártó adott ki nyilatkozatot, hogy a csalók a Trezor hivatalos oldalának a hamisítványával próbálják rávenni az áldozataikat, hogy adják meg a seed-szavaikat, hogy azok ellopása segítségével megszerezhessék a kriptopénzeket.

A Kaspersky saját, 2022-es felmérése szerint a válaszadóik egy-hetede volt már érintett adathalászati ügyben.

A legtöbb esetben különböző adományozási csalásokat vagy hamis tárcaszolgáltatásokat használnak a támadók, a stratégiák is folyton fejlődnek, változnak.

A cég elmondása szerint ráadásul a kriptopénzek még mindig a gyors meggazdagodással függnek össze a nagy többség fejében, így a csalókat ez is motiválja, hogy folyton próbálkozzanak, változtassanak, hogy be tudják hálózni az áldozataikat.

Az Arbitrum befektetői nemrégiben a projekt Discord-szerverén találkoztak ilyen támadással.

A hackerek a beszámolók alapján meg tudták szerezni az egyik fejlesztő fiókjának a hozzáférését, és hamis hirdetményeket osztottak meg a szerveren, adathalász linkkel.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A közösségben voltak, akik kipróbálták a linket, de az egy üres weblapra irányított mindenkit, amelyen az „Astaghfirullah” felirat volt csak olvasható.

Ez lefordítva nagyjából annyit tesz, hogy „Isten bocsánatát kérem”, de a szótár alapján ez a kifejezés arra is szolgálhat, hogy valaki a rosszallását fejezze ki a használatával.

zeta

Olvastad már? A Cardano (ADA) bálnák radikális mozgásban vannak

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Új blokkláncon indít NFT-platformot a FIFA

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) új blokklánchálózatot indít NFT-gyűjteményei támogatására – jelentette be a szervezet április 30-án. A FIFA elindítja saját „FIFA Blockchain” rendszerét, amely kompatibilis az...

Bitcoin: 100.000 dolláros céllal indulhat újra a bikapiac?

Egy fontos Bitcoin-mutató, amely pontosan jelezte a 2022-es piaci mélypontot, ismét vételi jelzést adott. Ez arra utal, hogy a kriptovaluta újabb emelkedő szakaszba léphet. A Macro...

Botrány és katasztrófa – elesett egy kriptoprojekt

Hatalmas botrány rázta meg a kriptovilágot, a MOVE token miatt. A projekt sikeres indulása helyett katasztrófa történt. Az árfolyam bezuhant, elérve a történelmi mélypontot 0,219...

A CryptoGuard operatív igazgatója megjósolta, mikor érheti el az XRP az 1000 dollárt

Vendégbejegyzés Matthew Brienen, a CryptoGuard operatív igazgatója is csatlakozott az egyre hangosabb XRP-bikák táborához egy merész előrejelzéssel: szerinte az XRP akár 1000 dollárig is emelkedhet a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.