Nagyot nőtt a spanyol ingatlanpiac, és egyre többen fizetnének kriptóval

Spanyolországban, ahogyan Európa többi részén is, a befektetők egyre nagyobb arányban lépnek ki a rizikósabb eszközosztályokból, a kevésbé kockázatosak kedvéért.
A hivatalos adatok alapján az ingatlanbefektetés például 400%-kal nőtt november óta, az emberek anélkül is megveszik a házakat, hogy akár csak egyetlen bejárást is megejtenének. Egyre többen pedig kriptopénzzel fizetnek.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A növekvő infláció, és a megélhetési költségek emelkedése miatt a kontinens gazdasági helyrerázódása egyelőre még nem teljesen eldöntött kérdés.
Nem csoda hát, hogy az Europa Press számaiból az látszik, kevesebb, mint fél év alatt többszörösére nőtt az ingatlanpiac forgalma.
Számos befektető a tőkét a részvénypiacról, vagy éppen a kriptopénzekből irányítja át. Rebeca Pérez, egy bérleti befektetési társaság, az Inviertis ügyvezetője szerint a trend egyértelmű.

„A befektetők kiszállnak szinte mindenből, hogy az ingatlanpiacon őrizzék meg a vagyonukat. Ez a helyzet még tovább fokozódott az ukrajnai invázió kezdete óta.”

Új fényben ragyog a kriptó

Pérez úgy véli, az ingatlanpiac hagyományosan sokkal megbízhatóbbnak, kockázatmentesebbnek van tekintve a befektetők által, mint a volatilis részvény- vagy éppen a kriptopiac.
A megnövekedett likviditás ráadásul lehetővé teszi, hogy az adásvételhez gyorsabban egymásra találjanak a résztvevők.
Ez lehet az oka, hogy egyre több befektető fizet kriptopénzekkel, hiszen ezek lehetővé teszik a közvetlen elszámolást, bármiféle bank közreműködése nélkül.
Pérez szerint pedig ez a funkció kifejezetten vonzó a befektetők egy része számára.

„Ezzel egy rizikós befektetést lehet egy alacsony kockázatúvá átkonvertálni. Ráadásul, ha valaki régebben, például 2012 táján kezdett el kriptopénzekkel foglalkozni, egy akkori 200 dolláros vásárlás mára egy ház árát jelenti.”

Természetesen vannak még nyitott kérdések, amelyeket rendezni kell az ilyen típusú tranzakciók tömegessé válása előtt.
Meg kell tudni állapítani az adóterheket, vagy éppen meghatározni az árat a bitcoinban úgy, hogy közben annak hatalmas a volatilitása.

Az ilyen típusú ingatlanügyletek mára amúgy sokkal hétköznapibbá váltak Latin-amerikában, ahol már számos ingatlant vásároltak meg kriptó segítségével, és az ingatlanügynökségek számára sem okoz ez gondot.

Olvastad már? Hamarosan indul a VizslaSwap – az első magyar decentralizált tőzsde

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

4 figyelemre méltó altcoin, amelyek idén nyáron reflektorfénybe kerülhetnek

Vendégbejegyzés Képzeld el, hogy egy szerény összegből néhány hónap alatt komoly vagyont érhetsz el. A kriptovaluták piaca ezen a nyáron olyan lehetőségeket kínálhat, amelyek ezt valóra...

Ausztrália komolyan teszteli a kriptopénzeket

Ausztrália új szintre emeli a pénzügyi kísérletezést. Most épp a digitális valuták világában próbálja megvetni a lábát. Az ország jegybankja, a Reserve Bank of Australia...

A Solana (SOL) árfolyama új lendületet kapott

A Solana (SOL) árfolyama 3%-ot emelkedett az elmúlt 24 órában, így 2025. július 11-én, pénteken körülbelül 164 dolláron kereskedtek vele. Ez a nagy kapitalizációjú altcoin, amelynek...

Átlépte az 500 millió dolláros határt a Ripple új stablecoinja, az RLUSD

Miközben a kriptopiac ismét zöldben pompázik, a Ripple tokenje, az XRP továbbra is nehezen mozdul ki a holtpontról. A háttérben viszont egy új szereplő lopakodik...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.