Miért nem végezhetnek az Ethereummal a magas utalási költségek

Az Ethereum hálózatának telítettsége soha nem látott méretekig növekedett. A héten volt olyan pont, amikor több mint 50 dollárba került egy Ethereum utalás, amely sok felhasználó számára megfizethetetlen összeget jelentene.

A hihetetlenül magas költségek miatt egyesek szerint az Ethereum hálózata hanyatlóban van és hamarosan
Brendan Blumer, a Block.one vezérigazgatója elmondta, hogy az EOS lehet a legjobb hálózat a DeFi számára.

„Az EOS rendelkezik a megfelelő teljesítménnyel, likviditással és fejlesztői közösséghez, hogy támogassák a DeFi alkalmazásokat.”


Több blokklánc alapítója is hasonló kijelentéseket tett a hatalmas költségek kapcsán.
Azonban egy író és vagyonkezelő szerint a magas költségek nem jelentenek veszélyt az Ethereum hosszú távú jövőjére.

Miért nem végezhetnek a magas költségek az Ethereum blokkláncával

Felix Hartmann, író és a Hartmann Capital ügyvezetője szerint „a magas ETH has költségek nem vezetnek a hálózat végéhez.”

„Az, hogy a magas költségek az ethereum végét jelenteni ugyanaz, mintha azt mondanánk, hogy a legmenőbb étterem azért haldoklik mert tele van és ezért a szomszédos haldokló helyet választod helyette.”


Ennek lényege, hogy a növekvő költségek csupán megmutatják, hogy az emberek „ezeket a termékeket keresik és ezért beszállnak.”
Ez egy jó mutató a blokklánc hosszú távú sikerére, mivel a többi hálózat alacsonyabb költségei csupán azt mutatják, hogy nincs kereslet az alkalmazásaik iránt, így nem lenne értelme azokra a hálózatokra váltani.”

„Emellett nincs szükség egy rosszul működő és feltörhető protokollra. Ha nem érted, hogy mi történik a DeFi-vel és az őrült kamatokkal, akkor meg kell állnod, reflektálnod és kitekintened.”

Hartmann kihangsúlyozta, hogy a felehasználók és az új tőke beáramlása és még a támadások is csak tovább javítják a piac hosszú távú életképességét.
„A sushi, a yam és a pizza nem lesz itt mindörökké. A gyerekek csak szórakozzanak. Idővel megtanulják leckét a gazdaság és kockázat kapcsán. De ha leül a por, akkor még több tőke és tehetség lesz az iparban, mint korábban.

Megoldásra van szükség

Vitalik Buterin, az Ethereum alapítója nemrég a Twitteren írt egy lehetséges megoldásról.

„A magas költségek egyetlen megoldása a skálázódás. A Tether, a Gitcoin és egyéb alkalmazások is helyesen teszik, hogy a ZK-ra vándorolnak. Nagyon várom a hamarosan megjelenő megoldásokat, melyek általánossá teszik az EVM szerződéseket.”

Olvastad már? Egy új DeFi szövetség összekötné a nyugati és keleti DeFi piacokat

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.