Miért nem végezhetnek az Ethereummal a magas utalási költségek

Az Ethereum hálózatának telítettsége soha nem látott méretekig növekedett. A héten volt olyan pont, amikor több mint 50 dollárba került egy Ethereum utalás, amely sok felhasználó számára megfizethetetlen összeget jelentene.

A hihetetlenül magas költségek miatt egyesek szerint az Ethereum hálózata hanyatlóban van és hamarosan
Brendan Blumer, a Block.one vezérigazgatója elmondta, hogy az EOS lehet a legjobb hálózat a DeFi számára.

„Az EOS rendelkezik a megfelelő teljesítménnyel, likviditással és fejlesztői közösséghez, hogy támogassák a DeFi alkalmazásokat.”


Több blokklánc alapítója is hasonló kijelentéseket tett a hatalmas költségek kapcsán.
Azonban egy író és vagyonkezelő szerint a magas költségek nem jelentenek veszélyt az Ethereum hosszú távú jövőjére.

Miért nem végezhetnek a magas költségek az Ethereum blokkláncával

Felix Hartmann, író és a Hartmann Capital ügyvezetője szerint „a magas ETH has költségek nem vezetnek a hálózat végéhez.”

„Az, hogy a magas költségek az ethereum végét jelenteni ugyanaz, mintha azt mondanánk, hogy a legmenőbb étterem azért haldoklik mert tele van és ezért a szomszédos haldokló helyet választod helyette.”


Ennek lényege, hogy a növekvő költségek csupán megmutatják, hogy az emberek „ezeket a termékeket keresik és ezért beszállnak.”
Ez egy jó mutató a blokklánc hosszú távú sikerére, mivel a többi hálózat alacsonyabb költségei csupán azt mutatják, hogy nincs kereslet az alkalmazásaik iránt, így nem lenne értelme azokra a hálózatokra váltani.”

„Emellett nincs szükség egy rosszul működő és feltörhető protokollra. Ha nem érted, hogy mi történik a DeFi-vel és az őrült kamatokkal, akkor meg kell állnod, reflektálnod és kitekintened.”

Hartmann kihangsúlyozta, hogy a felehasználók és az új tőke beáramlása és még a támadások is csak tovább javítják a piac hosszú távú életképességét.
„A sushi, a yam és a pizza nem lesz itt mindörökké. A gyerekek csak szórakozzanak. Idővel megtanulják leckét a gazdaság és kockázat kapcsán. De ha leül a por, akkor még több tőke és tehetség lesz az iparban, mint korábban.

Megoldásra van szükség

Vitalik Buterin, az Ethereum alapítója nemrég a Twitteren írt egy lehetséges megoldásról.

„A magas költségek egyetlen megoldása a skálázódás. A Tether, a Gitcoin és egyéb alkalmazások is helyesen teszik, hogy a ZK-ra vándorolnak. Nagyon várom a hamarosan megjelenő megoldásokat, melyek általánossá teszik az EVM szerződéseket.”

Olvastad már? Egy új DeFi szövetség összekötné a nyugati és keleti DeFi piacokat

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.