Miért nem csökkenhet a bitcoin értéke

Ha követitek a kriptovaluták fejlődését, akkor valószínűleg érdekelhet titeket, hogy vajon mikorra várható változás a bitcoin értékét illetően.
Jelenleg egy kisebb altszezon kellős közepén vagyunk, melynek során néhány altkoin több száz százalékos növekedést ért el.

Ezt a bitcoin hosszú távú stagnálása okozta, melynek következtében a kereskedők inkább a kisebb kriptovalutákra koncentrálnak.
De mi lesz így a kriptovaluták a királyával? Talán végre csökkenés várható, vagy esetleg további sikerre lehet számítani?
Ezekre a kérdésekre nehéz válaszolni. A támasz-, illetve ellenállási szintek lehetséges megszakítása már több mint két hónapja jelentős téma a kriptovilágban, viszont egyelőre még semmi nem történik.
A bitcoin jelenleg egy szűkülő kereskedelmi utat jár, amely egy háromszögre kezd hasonlítani. A piaci helyzet azt sugallja, hogy hamarosan érdekesebb mozgásra számíthatunk, ez azonban a bitcoin esetében már egy pár hete lehetséges.

Nem várható jelentős dump a bitcoin számára

A bitcoin jelenleg kifejezetten nehéz helyzetben van. A CME tőzsdén az intézmények egy hatalmas shortot terveznek, amely már meg is haladta a kétmilliárd dollárt, továbbá úgynevezett sell wallok jönnek létre egyéb jelentős kereskedelmi platformokon is.
Problémát a BitMEX jelenthet, ahol a 150-milliós fal épphogy meghaladja a jelenlegi árat – ahhoz, hogy a bitcoin tovább növekedjen, ezt az értéket kell áttörnie.
Ez teljesen érthető. A piac nagy résztvevői a bitcoin március óta elért növekedését figyelik meg, és valamilyen nagyobb korrekcióra várnak.
Ezért sokan úgy gondolják, további növekedés egyelőre nem várható. A piacnak először is a medvék nyomásával kell boldogulnia, és gyakran érvényes az, hogy ha nincs növekedés, akkor csökkenés következik. Még akkor is, ha csak átmenetileg és nem jelentős szinten. Hogy miért?

Feltennénk egy kérdést:
Mit tennétek, ha a bitcoin értéke 6.500 dollárra csökkenne?

Ez a hosszú távú támasz évek óta tökéletesnek bizonyult a vásárlásra. Mindenki tisztában van vele.
Amikor a bitcoin legutóbb jelentősen csökkent, akkor is mindenki vásárolt. Szívesen vásárolnátok ismét ilyen áron? És vajon mi lesz az olyan nagy kriptovalutákkal, mint az Ethereum, a BNB vagy a Litecoin?
A legtöbb, kriptovaluták iránt érdeklődő ember korrekcióra vár, és bekövetkezte után azonnal vásárolni kezd.
A felezés után ez lehet az utolsó esély az olcsó vásárlásra, még azelőtt, hogy a bitcoin 2020 őszén átlépné a 10.000 dollárt.
Ezért tehát nem hiszünk abban, hogy elérkezne egy jelentős dump. Mindenki arra vár, mindenki vásárolni szeretne – és pont ezért nem fog bekövetkezni. Mint mindig…

Olvastad már? Gondoltad volna, hogy pénzt kereshetsz azzal is, hogy csak otthon ülsz?

Forrás: kryptomagazin.sk
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Tájékoztatás : A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.