Michael Saylor a Twitteren viccelődött Elon Muskkal

A MicroStrategy vezérigazgatója egy olyan tweetszálat tett közzé, amely látszólag Elon Musknak szól, miután a Tesla EV-cége eladta Bitcoin-részesedéseinek 75%-át.
Röviddel azután, hogy az elektromos autókat gyártó Tesla nyilvánosságra hozta, hogy eladta Bitcoin-állományának háromnegyedét, Michael Saylor, a MicroStrategy vezérigazgatója a Twitteren így kalkulált:

„Ha eladod a bitcoinjaid 75%-át, akkor már csak 25% marad a bitcoinjaidból.”

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A MicroStrategy vezérigazgatója látszólag Elon Musk cégének bejelentésén viccelődött, miszerint az elmúlt hónapokban Bitcoin-állományának 75%-át mintegy 936 millió dollárnyi fiat valutára cserélte, amint az a második negyedéves eredményjelentésben kiderült.


A Bitcoin egyik leghangosabb szószólója, Saylor többször hangsúlyozta a MicroStrategy saját elkötelezettségét a Bitcoin mellett, még akkor is, amikor a kriptopiac 2022-ben visszaeséseket élt meg.
A szoftvergyártó vállalat 129.699 bitcoint birtokol (ami jelenlegi árfolyamon mintegy 2,9 milliárd dollárt ér); Saylor kijelentette, hogy a cég „úgy alakította ki a mérlegét”, hogy továbbra is tartani tudja a bitcoint „a viszontagságokon keresztül”.
A MicroStrategy a kriptopiaci medvepiac alatt is folytatta a vásárlást; júniusban Saylor elárulta, hogy a vállalat további 480 Bitcoint vásárolt mintegy 10 millió dollárért, érménként átlagosan 20.000 dollár körüli áron.


A Tesla és Musk inkább on-off kapcsolatban állt a Bitcoinnal, mióta a vállalat 2021 februárjában 1,5 milliárd dollár értékben vásárolt a kriptopénzből – miután Saylor tanácsot adott Musknak a Bitcoin megvásárlásához.
A lépés hatására a Bitcoin árfolyama 43.000 dollárra, az akkori történelmi csúcsra szökött fel, miközben Musk a Twitteren a Bitcoin és a Dogecoin bajnoka lett.
A Tesla a befektetés idején bejelentette, hogy az ügyfelek Bitcoinból is megvásárolhatják majd az autóit, de néhány hónappal később a vállalat megfordította álláspontját, a kriptovaluta magas energiafogyasztására és környezeti hatásaira hivatkozva.
A vállalat azonban közölte, hogy továbbra is megtartja a bitcoinját, és visszaállítja a bitcoinvásárlást, ha a bányászat átáll fenntarthatóbb energiaforrások használatára.
Egy héttel később Musk „gyémántkezű” emojikat tweetelt, amelyeket jellemzően a befektetők használnak arra utalva, hogy medvepiac esetén is maradnak, sőt vásárolnak is. Ma Saylor ugyanezt az emojisorozatot posztolta, egy újabb nyilvánvaló utalásként Muskra.


Ahogy arról a Kriptoworld.hu ma beszámolt, a Tesla legutóbbi eredménybeszámolóján Musk kifejtette, hogy a vállalat a kínai zárlatok okozta pénzügyi zavarok miatt eladta a bitcoinban lévő pozícióját. Azt mondta: „fontos volt számunkra, hogy maximalizáljuk a készpénzpozíciónkat”.
Musk azt is elmondta, hogy ő és a Tesla nyitott arra, hogy a jövőben növelje a vállalat Bitcoin-tulajdonát, és hogy a Tesla nem adta el a Dogecoinban lévő befektetését. A tanácskozáson a milliárdos hangsúlyozta, hogy a kriptopénzek a Tesla számára  „a mellékszálak mellékszála”.
Forrás: Decrypt

Olvastad már? Elon Musk: a Tesla a kínai covid-lezárások miatt adta el a bitcoinjait

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.