Megszakítja a kapcsolatot a kriptoszponzorával a Ferrari

A Ferrari-Velas partnerség 2021-től – évi 30 millió dolláros összegben – a rajongók elkötelezettségének növelését célozta meg a non-fungible tokenek (NFT) és más közös kezdeményezések révén.

A Scuderia Ferrari, a luxusautókat gyártó Ferrari versenyrészlege csatlakozott azon Forma-1-es versenycsapatok egyre növekvő listájához, amelyek megszüntették a kriptovaluta-szponzoraikkal való partnerséget.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Ferrari kilépett a Velas Blockchainnel és a chipgyártó óriás Snapdragonnal kötött többéves partnerségi megállapodásaiból, ami a 2023-as szezon előtt 55 millió dolláros halmozott veszteséget okozott az olasz csapatnak.

A Ferrari-Velas partnerség – 2021-től évi 30 millió dollár fejében – célja a szurkolói elköteleződés növelése volt a non-fungible váltható tokenek (NFT) és más közös kezdeményezések révén.

A RacingNews365 szerint azonban a csapat nem tartotta be azokat a záradékokat, amelyek lehetővé teszik a Velas számára az NFT-képek létrehozását.

November 2022-én a Mercedes is 15 millió dolláros veszteséget szenvedett el, miután felfüggesztette partnerségét az FTX-szel, mivel a kriptotőzsde 11. fejezet szerinti csődeljárást jelentett.

A Red Bull Racing és a Tezos Foundation közötti partnerség hasonló sorsra jutott, mivel a blokklánccég állítólag úgy döntött, hogy nem újítja meg a megállapodást a stratégia össze nem illésére hivatkozva.

Toto Wolff, a Mercedes-AMG Petronas F1 Team csapatfőnöke és vezérigazgatója arra figyelmeztetett, hogy más csapatok is hasonló helyzetbe kerülhetnek.

Az F1 és a kriptoökoszisztéma közötti kapcsolat azonban túlmutat a partnerségen.

2022 októberében a Formula One beadta az „F1” védjegyeket, amikor nyilvánosságra hozta a kriptopénzek, metatokenek, digitális gyűjtőeszközök, kriptokollekciók és NFT-k online piacterének létrehozására vonatkozó terveit.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A medvepiac közepette a Web3-projektek átvették a vezetést a szurkolók és a sportligák közötti elkötelezettség erősítése érdekében.

A Deloitte „2022 Sports Industry Outlook” című jelentése a valós és a digitális világ keveredésének felgyorsulását, valamint az NFT-k és az immerzív technológiák növekvő piacait jósolta.

Amint arról a Cointelegraph beszámolt, a könnyen kezelhető platformok hiánya jelenti a legnagyobb kihívást a mainstream elfogadást illetően.


Olvastad már? Elbocsátások jönnek a SuperRare csapatánál

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Jose Carlos Costa

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.