Mégsem lesz nagy kiárusítás a MtGox bitcoinjaiból

A napokban szárnyra kapott a pletyka, hogy a MtGox tőzsde károsultjai vélhetően egyben a piacra öntik majd a visszakapott bitcoinjaikat, hatalmas áresést okozva ezzel.
A kriptoközösség egyik ismertebb tagja, Eric Wall eloszlatta ezeket a pletykákat, elmondva, hogy a felszámolóbiztosoknak még az infrastruktúra sincs meg, hogy egyáltalán elkezdhessék kiosztani a coinokat.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Wall megosztotta, hogy ő is a károsultak közé tartozik, így közelről követi az eseményeket, ezért is állítja biztosra, hogy a kiárusítástól nem kell félni.
Jelen állás szerint még az a felület is hiányzik, ahol a károsultak megadhatnák a BTC és BCH címeiket, amelyekre a visszautalt coinokat várják.
Wall elmondása alapján az infrastruktúra egyáltalán nem működik még, a tőzsde ráadásul még ütemtervet sem osztott meg, hogy egyáltalán mikor várható a tranzakciók megkezdése, és a coinok visszafizetése.
Ráadásul egyelőre úgy tudják, hogy a kifizetések több körben lesznek lebonyolítva, ezért is alaptalan a félelem, hogy ezernyi coin kerül a piacra, egyszerre.
Így az is felmerülhet Wall részéről, hogy a jelenlegi piaci körülményeket figyelembe véve inkább vásárolna, nem pedig eladna. Egy másik felhasználó ráadásul tweetelt is arról, hogy a kifizetéseket ismét elhalasztották.


Marschall Hayner, egy másik hitelező szintén megerősítette, hogy még nem kapták meg a bitcoinjukat. Hayner azt is elmondta, hogy az ismeretségi körében lévő károsultak nagy része egyáltalán nem tervezi, hogy eladja a visszakerült coinokat.
Júliusban Nobuaki Kobayashi, a felszámolást és a rehabilitációt intéző megbízott megerősítette, hogy a tőzsde felkészül a károsultaknak való kifizetésre.
A tőzsde által kiadott hivatalos dokumentumból az is kiderül, hogy az igénylőknek nyilatkozniuk kell, hogy BTC-t vagy BCH-t akarnak-e kapni.
A visszafizetési tervek már 2021-ben megszülettek, a tőzsdéről ellopott 850 ezer bitcoinból viszont csak 150 ezer van meg, így a felhasználóknak azon kell osztozniuk.

Olvastad már? A Merge után nem támogatja az Ethereumot az Antpool

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Fontos támaszhoz ért a HYPE árfolyama a 22 százalékos esés után

A Hyperliquid HYPE tokenje 22%-kal esett vissza a 75 dolláros történelmi csúcsáról, így a 2026-os emelkedő trendje fontos támaszteszt elé került. A piaci aktivitás a derivatív...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.