Meghekkelték az Atomic Walletet

A közösségi médiában elkezdett terjedni a hír, hogy a népszerű tárcaprogram az Atomic Wallet támadás áldozata lehetett, mert több felhasználó is eltűnt kriptókra panaszkodott.

A reakciókból kiderült, hogy ilyen esetekről már korábban is érkeztek bejelentések.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az Atomic Wallet egy nem-letétkezelő, decentralizált tárcaprogram, a jelenlegi adatok alapján nagyjából 5 millió felhasználóval.

A jelenlegi eset során százezer dollárt meghaladó összegeket is elloptak, és az eddigi legnagyobb összeg, amelyet leszívtak a tárcából, eléri a majdnem 3 millió dollárt.

A fejlesztőcsapat a Twitteren hivatalosan is elismerte a panaszok létezését, amelyek szerint több felhasználó tárcája is kompromittálódott.

A csapat részletes vizsgálatot jelentett be, de a cikk írásáig egyelőre semmilyen további fejleményről nem számoltak be.

A Twitteren azóta sem csökkent a panaszáradat, és sok felhasználó kritizálja a céget, hogy ilyen esetek már régebben is történtek, és a tárcát fejlesztő cég ügyfélszolgálata akkor sem tett semmit, hogy segítséget nyújtson a bajba került kriptotulajdonosoknak.

A kriptoközösségben jól ismert felhasználó, ZachBTC szintén a Twitteren osztotta meg, hogy ő is rengeteg üzenetet kap olyanoktól, akiknek eltűnt a pénze a tárcájából.

Az elemző szerint az eddigi legnagyobb zsákmánynak egy 2,8 millió USDT-s fogás számít.

Emellett viszont meg kell említeni, hogy számos más esetben akár a százezer dolláros veszteségeket is lehet találni, több különböző kriptopénz esetében, sok más tárcában.

Sokak szerint az utóbbi időben a defit érintő hekkelések száma is lecsökkent, legalábbis az egy-két évvel ezelőtti helyzethez viszonyítva, amikor majdnem minden hétre jutott egy rugpull, vagy támadás.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A helyzet viszont az, hogy az előző pár hétben is történtek ilyesmik, mégpedig nem is kis összegben.

A legutóbbi a Jimbos protokoll esetében tűnt fel, amely a múlt hétvégén került a hekkerek célkeresztjébe.

A sikeres támadás következtében 7,5 millió dollárnyi kriptopénzt tudtak elvinni tőlük.

Olvastad már? Elon Musk megint bajban van, de a DOGE-nak sikerül megúsznia.

Forrás: cryptopotato.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.