Már a kínai tiltás előtt is csökkent az onnan érkező hashráta

A legfrissebb kutatási eredmények szerint Kína bitcoin-bányászati teljesítménye 40%-kal csökkent a tiltó intézkedések bejelentése előtt, míg az Egyesült Államok hashrátája megnégyszereződött ebben az időszakban.
A BTC bányászatára vonatkozó kínai szigorítást az energiafogyasztással kapcsolatos aggályok miatt széles körben úgy tekintik, mint a bányászok Ázsiából a nyugati országokba történő elvándorlásának kiváltó okát.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Cambridge Centre for Alternative Finance új kutatása azonban azt sugallja, hogy a bányászati teljesítmény eltolódása már Kína újbóli ellenőrzése előtt elkezdődött.
A Reuters jelentése szerint Kína teljes, a Bitcoin-hálózathoz kapcsolódó hashrátája a 2019 szeptemberében mért 75,5%-ról 2021 áprilisára 46%-ra esett vissza, még mielőtt az ázsiai ország hivatalosan is bejelentette volna a bányászati szigorítást.
Ugyanezen 18 hónapos időszak alatt az Egyesült Államok 4%-ról 16,8%-ra, négyszeresére növelte részesedését a globális Bitcoin hashrátából, és ezzel a második legnagyobb BTC-termelővé vált.
Egy másik, a bányászok áttelepülésének lehetséges célpontjaként gyakran megnevezett ország, Kazahsztán 8%-ra növelte részesedését.
Miután áprilisban hatalmas áramkimaradásokat tapasztaltak a Xinjiang bányászati központban, a kínai hatóságok vizsgálni kezdték a bányászat energiafogyasztását.
A tisztviselők bejelentették a bányászati tevékenységek szigorú felügyeletét a CO2-kibocsátással kapcsolatos aggályok miatt, ami számos ipari méretben dolgozó bányász Kínából való elköltözését eredményezte.
Khurram Shroff, az iMining vezérigazgatója átmeneti kellemetlenségnek nevezte a kínai bányászati tilalmat, és elmondta, hogy a bányászati létesítmények diverzifikált elhelyezkedése jó hír a világ többi része számára.

„A torontói tőzsdén nemrég jegyezték be a világ első Bitcoin ETF-jét” – példálózott, „[Kanada] máris megelőzte a kriptovilág nagy részét”.

Egyes szakértők úgy látják, hogy Kína bányászattal szembeni kemény fellépése könnyű döntés volt.

A Bitmain EMEA partnere nemrég azt nyilatkozta, hogy az országnak csökkentenie kell a szén-dioxid-kibocsátását, hogy finanszírozást kapjon a Nemzetközi Valutaalaptól vagy a Világbanktól, és a bitcoin-bányászat kényelmes célpont volt az energiafogyasztás minimalizálására.

Olvastad már? Az infláció növekszik, de az ether ára beragadt 2000 dollár alatt

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Nagyot pattant a Circle részvénye, de vajon mi áll a háttérben?

A Circle részvénye, a CRCL június végén szinte szabadesésbe kezdett, 299 dollárról 171,5 dollárra zuhant, ami 42%-os esést jelent. Egy ilyen meredek zuhanás könnyen azt...

Hogyan védhetjük meg kriptovalutáinkat a kiberbűnözőkkel szemben?

A Binance vezérigazgatója, Richard Teng erőteljes figyelmeztetést adott a kriptós közösségnek: az eszközeid csak annyira biztonságosak, amennyire te megvéded őket. Egy friss X-bejegyzésben Teng arra...

A BTC, ETH és SOL tartalékhírek a csúcson — Az XYZVerse előértékesítése az utolsó szakaszba lépett 1000× mém-sport vízióval

Vendégbejegyzés Ahogy a vezető kriptovaluták körüli izgalom új csúcsokra emelkedik, egy új kihívó vonja magára a figyelmet. Egy innovatív projekt előértékesítése, amely az internetkultúrát sporttal ötvözi,...

A Tether stratégiai terve: a világ legnagyobb Bitcoin-bányászává válni

A Tether vezérigazgatója, Paolo Ardoino elmondta, hogy a cég jó úton halad. 2025 végére „valószínűleg a világ legnagyobb bányászává” válhat. Ardoino elismerte, hogy a közvetlen BTC-befektetés...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.