Lopott árammal működő Bitcoin-bányát találtak az ukránok a fronton

Ukrajna legfőbb bűnüldöző szerve lefülelt egy illegális kriptovaluta-bányászati létesítményt Harkiv régióban.
A kriptofarm üzemeltetői nagy mennyiségű lopott áram felhasználásával coinokat bányásztak, veszélyeztetve ezzel a kritikus infrastruktúrák energiaellátását – közölte az ügynökség.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Illegális bányászati farmot találtak a háború sújtotta Harkiv régióban

Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SBU) tisztviselői felfedeztek és bezártak egy földalatti kriptobányászati központot a keleti Harkiv régióban, az ukrán hadsereg és a megszálló orosz erők közötti katonai harcok színhelyén.
Az akciót az SBU kiberbiztonsági osztálya hajtotta végre az Ukrán Nemzeti Rendőrséggel együttműködve, a kijevi Holoszijevi Kerületi Ügyészség felügyelete alatt.
A kedden közzétett sajtóközlemény szerint a kriptovalutafarm ipari mennyiségű, több százezer hrivnya (több ezer dollár) értékű lopott áramot fogyasztott.
Az ukrán hatóságok szerint a bányászati művelet potenciálisan komoly fennakadásokat okozhatott volna a frontvonal közelében lévő lakónegyedek és kritikus infrastrukturális létesítmények energiaellátásában.
A nyomozók feltárták, hogy a bányászati hardvert több helyi lakos telepítette egy bérelt raktárban, Ukrajna második legnagyobb városa, Harkiv közelében. A bányagépeket mindenféle engedély nélkül csatlakoztatták a hálózatra.
Az elvégzett házkutatások során az Ukrán Biztonsági Szolgálat ügynökei az illegális tevékenységre utaló egyéb bizonyítékok mellett számítógépeket és speciális berendezéseket foglaltak le.

Kereskedj $500 bonusszal es találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

A folyamatban lévő előzetes vizsgálat részeként először is értesítik az illegális kriptobányászat feltételezett szervezőit. Ezt követően az ügyet a bíróságon fogják felülvizsgálni.
Az elmúlt években Ukrajna regionális vezető szerepet töltött be a kriptó bevezetésében, és a kijevi kormány lépéseket tett a virtuális eszközökkel való tranzakciók legalizálására. A kriptobányászat azonban további szabályozásra szorul, mivel még mindig szürke zónának számít.
Az SBU az ország villamosenergia-hálózatát kihasználó bányászok ellen indított eljárást, és tavaly óta számos kriptofarmot zárt le különböző régiókban.
Más illegális, kriptóval kapcsolatos tevékenységek is célkeresztbe kerültek. Tavaly például számos online kriptotőzsdét blokkoltak, amelyek állítólag pénzt küldtek orosz pénztárcákba.

Olvastad már? Egy svéd miniszter szerint a bitcoin-bányászat nem túl hasznos

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.