Lopott árammal működő Bitcoin-bányát találtak az ukránok a fronton

Ukrajna legfőbb bűnüldöző szerve lefülelt egy illegális kriptovaluta-bányászati létesítményt Harkiv régióban.
A kriptofarm üzemeltetői nagy mennyiségű lopott áram felhasználásával coinokat bányásztak, veszélyeztetve ezzel a kritikus infrastruktúrák energiaellátását – közölte az ügynökség.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Illegális bányászati farmot találtak a háború sújtotta Harkiv régióban

Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SBU) tisztviselői felfedeztek és bezártak egy földalatti kriptobányászati központot a keleti Harkiv régióban, az ukrán hadsereg és a megszálló orosz erők közötti katonai harcok színhelyén.
Az akciót az SBU kiberbiztonsági osztálya hajtotta végre az Ukrán Nemzeti Rendőrséggel együttműködve, a kijevi Holoszijevi Kerületi Ügyészség felügyelete alatt.
A kedden közzétett sajtóközlemény szerint a kriptovalutafarm ipari mennyiségű, több százezer hrivnya (több ezer dollár) értékű lopott áramot fogyasztott.
Az ukrán hatóságok szerint a bányászati művelet potenciálisan komoly fennakadásokat okozhatott volna a frontvonal közelében lévő lakónegyedek és kritikus infrastrukturális létesítmények energiaellátásában.
A nyomozók feltárták, hogy a bányászati hardvert több helyi lakos telepítette egy bérelt raktárban, Ukrajna második legnagyobb városa, Harkiv közelében. A bányagépeket mindenféle engedély nélkül csatlakoztatták a hálózatra.
Az elvégzett házkutatások során az Ukrán Biztonsági Szolgálat ügynökei az illegális tevékenységre utaló egyéb bizonyítékok mellett számítógépeket és speciális berendezéseket foglaltak le.

Kereskedj $500 bonusszal es találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

A folyamatban lévő előzetes vizsgálat részeként először is értesítik az illegális kriptobányászat feltételezett szervezőit. Ezt követően az ügyet a bíróságon fogják felülvizsgálni.
Az elmúlt években Ukrajna regionális vezető szerepet töltött be a kriptó bevezetésében, és a kijevi kormány lépéseket tett a virtuális eszközökkel való tranzakciók legalizálására. A kriptobányászat azonban további szabályozásra szorul, mivel még mindig szürke zónának számít.
Az SBU az ország villamosenergia-hálózatát kihasználó bányászok ellen indított eljárást, és tavaly óta számos kriptofarmot zárt le különböző régiókban.
Más illegális, kriptóval kapcsolatos tevékenységek is célkeresztbe kerültek. Tavaly például számos online kriptotőzsdét blokkoltak, amelyek állítólag pénzt küldtek orosz pénztárcákba.

Olvastad már? Egy svéd miniszter szerint a bitcoin-bányászat nem túl hasznos

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.