Az orosz állami tulajdonban lévő gyártóvállalat, a Rostec bejelentette, hogy rubelhez kötött tokent, az úgynevezett RUBx-et dob piacra a Tron hálózaton – és ehhez egy saját fizetési platformot is fejleszt.
A kriptovaluták ismét felhasználási lehetőségekre találnak Oroszországban, mivel az állami tulajdonú fegyvergyártó Rostec most saját stablecoin indítását tervezi RUBx néven – számolt be róla az orosz állami média.
A digitális token rubellel lesz fedezve, és a Tron blokkláncon lesz elérhető.
A hírt először a TASS hírügynökség közölte, idézve Alexander Nazarovot, a Rostec vezérigazgató-helyettesét, aki megerősítette, hogy a token teljes egészében rubelalapú lesz.
„Minden egyes RUBx mögött valós rubelkötelezettség áll” – mondta Nazarov a TASS-nak. „Ez jogilag rögzített.”
A beszámoló szerint Oroszország központi bankja jóváhagyta a projektet, amely lehetővé teszi cégek és magánszemélyek számára a pénz szabad mozgatását.
A Rostec – amely főként fegyvergyártásáról ismert, például repülőgépeket és védelmi rendszereket készít – egyéb termékeket is gyárt, például orvosi eszközöket és autómotorokat. Mostantól azonban kriptotokenekkel is bővítik portfóliójukat.
A vállalat emellett egy RT-Pay nevű fizetési platform elindítását is tervezi, amely Oroszország banki infrastruktúrájára épül – írta a TASS. A Rostec egyelőre nem reagált a Decrypt megkeresésére.
Miért pont Tron?
A Tron blokklánc áll a TRX kriptovaluta mögött, amely jelenleg a nyolcadik legnagyobb digitális eszköz, 26,8 milliárd dolláros piaci kapitalizációval.
A Tron hálózat különösen népszerű a stablecoinok fizetési hálózataként, mivel olcsó és gyors tranzakciókat tesz lehetővé, főként a decentralizált pénzügyi (DeFi) térben, ahol a felhasználók engedélykérés nélkül és névtelenül kapcsolódhatnak egymáshoz.
A legnagyobb stabilcoinok, mint az USD Coin (USDC) és a Tether (USDT) is elérhetők a Tron hálózaton, valamint más blokkláncokon, például Ethereumon és Solanán.
Miért népszerűek a stablecoinok?
A stablecoinok olyan digitális tokenek, amelyeket nem ingadozó fiat valuták, például dollár, euró vagy jelen esetben rubel fedez. Léteznek aranyfedezetű stabilcoinok is, bár ezek kevésbé elterjedtek.
A stablecoinok lényege, hogy a kriptokereskedők gyors tranzakciókat hajthassanak végre – például Bitcoin vagy más digitális eszközök vásárlását – anélkül, hogy hagyományos banki rendszert kellene igénybe venniük.
Emellett a stabilcoinok népszerűek a fizetések és a nemzetközi átutalások terén is, mivel gyorsabb és olcsóbb velük pénzt küldeni, mint bankokon vagy pénzátutaló szolgáltatókon keresztül.
A stablecoinok az utóbbi időben széles körben elterjedtek, nagyvállalatok – például a Meta és az Amazon –, valamint jelentős bankok – például a Bank of America – is érdeklődnek saját tokenek kibocsátása iránt.
A neobank Revolut szintén bejelentette, hogy szeretne részt venni ebben a versenyben.
Az amerikai Wyoming állam pedig augusztusban tervezi saját stablecoinjának bevezetését. A lista folyamatosan bővül.
A stablecoinok jövője és Oroszország szerepe
Szakértők korábban elmondták, hogy a stablecoinok piacán valóságos roham várható – akár több ezer új token jelenhet meg, miután az Egyesült Államokban kedvező jogszabályokat fogadtak el.
Az ok egyszerű: a stablecoinok hatalmas üzletet jelentenek, a Circle – az USDC kibocsátója – például milliárdokat keres azáltal, hogy a tokeneket fedező dollárokat hozamtermelő amerikai állampapírokba helyezi.
Oroszország most úgy tűnik, szintén be kíván lépni ebbe a versenybe – nem ez az ország első lépése a kriptovilágban.
Oroszország az utóbbi időben kriptovalutákat használt az USA és Európa által bevezetett szankciók megkerülésére is, miután megtámadta Ukrajnát. A kriptobányászat tavaly hivatalosan is legálissá vált az országban.
Vlagyimir Putyin elnök korábban nyilvános fórumon beszélt a Bitcoinról: tavaly feltette a kérdést, hogy ki tudná egyáltalán megállítani a Bitcoint és más elektronikus fizetési rendszereket. A válasza egyszerű volt: „Senki.”
Olvastad már? Törökország betiltotta a PancakeSwapot, 46 kriptós weboldalt blokkoltak
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.