Kriptó segítségével szöktetett ki tőkét az államból Nicolas Maduro?

-

A spanyol sajtó egyik kivizsgálása azt sugallja, hogy az ország rezsimje egy offshore tőzsdére utalt bitcoint és egyéb kriptopénzeket.
Nicolas Maduro, Venezuela elnöke úgy tűnik, hogy jobban ért a kriptopénzekhez mint gondolnánk.

Miután megpróbálkozott egy nemzeti, olaj alapú kriptopénzzel, a Petroval, mely végül létre se jött, most úgy tűnik, hogy Maduro digitális valutákkal mentette ki az ország és saját vagyonát, hogy megmentse a hiperinflációtól, mellyel mindenki más küzd.
A spanyol média megírta, hogy létrehoztak egy speciális céget, a Jetman Payt, hogy gyűjtse és tartalékoljon nemzetközi valutákat, melyet a turistaadókból és a légitársaságok költségeiből származtak.
Ez volt Venezuela egyik legbiztosabb ércpénz forrása. A fizetések egy része Venezuelai bolivárban történt, melyet már senki sem akar birtokolni.
Ha a tőkét egyszer bitcoinba váltották, akkor a nemzetközi piacokra utalhatták, vagy visszaválthatták amerikai dollárba.
Az ABC forrásai szerint a bitcoint orosz, magyar, hong kongi és kínai tőzsdéken adták el, majd bankszámlákra utalták. Korábban a Petrot arra próbálták használni, hogy külföldi tőkét szerezzenek a Maduro rezsim számára.

A Venezuelai kormányt zárolták azamerikai bankszámlák létrehozásától, így kreatív módszerekhez kellett folyamodniuk a digitális valuták átirányításához.
Venezuela, ellentmondóan, de a világ egyik leginkább kriptobarát országa. A bányászást az infláció ellen használják, mivel az országban nagyon olcsó a villamosenergia. De ennek is vége lehet, ugyanis egyre gyakrabban fordulnak elő áramszünetek az országban.
A digitális valuták felhasználása volt az egyik módszer, amivel Maduro megkerülte az USA embargóját, hogy tőkét menekítsen ki az országból egy harmadik félen keresztül.
A bitcoin és a digitális pénzek átváltása nehézkes lehet magánszemélyek számára, de a cégek könnyen rendeznek nagymértékű eladásokat OTC szolgáltatásokon keresztül.

Lehet érdekel: Ez a cikk számos tippet tartalmaz a Binance DEX biztonságosabb használatához.

Jelenleg csupán két bitcoin csomópontot találhatunk Venezuelában, mely az abszolút minimum, de a blokklánccsomópontok hostolása sok erőforrást igényel. Venezuela már több éve alkalmazza a bitcoint, sokan akár kerestek is a bika piac néhány szegmensében.
Forrás: cryptovest.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Szakértők a kriptopiac szabályozásáról és a kriptoeszközök intézményi elfogadásáról

Jelentős pénzügyi intézmények figyeltek fel az utóbbi időben a kriptovalutákra és fogadják el ezeket törvényes pénzügyi eszközként. A blokklánc technológia a tranzakciók gyorsasága és átláthatósága...

Ezért lehet, hogy Solana újbóli 200 dolláros látogatása az orrunk előtt van

A Solana (SOL) március 26-án utalt a 200 dollárra való elmozdulásra, majd a kriptopénz később 185 dollárra esett vissza. A CoinGecko szerint a SOL értéke az...

🚀 A következő altcoin csillagok: A befektetési dicsőség 100-szorosának eléréséhez szükséges stratégiák

Vendégbejegyzés A Bitcoin következő feleződése az egekbe repítheti az árfolyamát, egyes előrejelzések szerint akár a 200.000 dollárt is elérheti. A vezető kriptopénz ilyen robbanásszerű potenciálja nyomán a...

Az alkalomhoz illő felemelkedés: A következő kriptocsillagok szárnyaló sikerre készülnek

Vendégbejegyzés A kriptopénzek piaca figyelemre méltó fellendülésnek volt tanúja, a teljes piaci kapitalizáció 2,8 billió dollár fölé szökött. Erre a jelentős fellendülésre a múlt heti viharos időszak...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!