Kisebb anonimitás jöhet a Twitterre

Elon Musk, aki nemrégiben felvásárolta a Twittert, és a platform alapítója, Jack Dorsey nemrégiben arról beszélgettek, hogy mennyire fontos az anonimitás a közösségi oldalon.

Dorsey szerint nagyon rossz ötlet lenne a személyazonosítás bevezetése, amelynek egyik támogatója az ismert pszichológus, Dr Jordan Peterson is.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A témakör értelemszerűen a felhasználókat is megosztja, Peterson szerint ezt fontos figyelembe venni.

„Ne tudjanak a névtelen trollok kapcsolatba lépni az azonosított felhasználókkal. Az ilyenek sokszor nárcisztikusak, pszichopaták, és szadisták. Maradjanak a saját körükben, együtt a hasonlókkal. Polarizálják és destabilizálják a beszélgetéseket.”

A pszichológus tweetje természetesen nagy visszhangot keltett, és mindkét oldalon feltűntek az ellenzők és a támogatók egyaránt.

twitter

Dorsey szerint nagy hiba lenne a kisebb anonimitás a platformon, Musk pedig egyelőre annyit fűzött hozzá a témához, hogy a legkevésbé rossz megoldás az lenne, ha a jelenlegi telefonszámos regisztráció mellett a fizetési adatokat is a személyazonosságokhoz rendelnék, de emellett egyfajta pszeudonimitás megmaradhatna.

Dorsey nézete, amely szerint hatalmas hiba lenne a névtelenség megszüntetése, rengeteg felhasználó véleményével egybecseng.

Főleg a bitcoin-rajongók körében népszerű a privát szféra, elismerve annak rendkívüli fontosságát.

Ahogyan egy felhasználó megfogalmazta, rengeteg bitcoin-használó azért választja a névtelenséget a Twitteren, amiért Satoshi Nakamoto is megőrizte az anonimitását.

Sok felhasználó szerint a névtelenség megszűnése a Twitter megszűnését fogja eredményezni.

A névtelenség létfontosságú ahhoz, hogy valaki élhessen a szabadságjogaival.

„A felfedezések, a problémák megoldása, a tanulás, a vizsgálat csak akkor lehetséges az interneten, ha biztosítva van a névtelenség. Ha nem így lenne, akkor ezek nem léteznének. Anonimitás nélkül a Twitter egyszerűen meg fog halni.”

Michael Saylor, az ismert bitcoin-rajongó is beszállt a beszélgetésbe, és végre rávilágított a lényegre, amelyet viszonylag kevesen vettek észre:

„Nem az anonimitás a probléma. A baj az, hogy a káros viselkedésnek nincsen semmiféle következménye. Ha az azonosított fiókoktól a Twitter egyfajta letétet követelne, biztonsági célból, akkor ez visszatartó erő lehetne. Ha valakinek a viselkedése nem felel meg, például spambotokat futtat, akkor ezt a letétet elveszíti. Így civilizált módon tudunk beszélgetni, és a magánszféra is megmarad.”


Olvastad már? Fairspin Million Dollar Race: 1.000.000 dollár vár a gazdájára

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Elképesztő: 500 millió dollárt gyűjtött egy mémcoin projekt 12 perc alatt – jön a következő ICO-hullám?

A Solana közösség és a kockázati tőkések szerint a projekt új korszakot nyithat az internetes tőkebevonás világában. A mémcoin-launch platform, a Pump.fun 500 millió dollárt gyűjtött össze...

Visszatérhet a Bitcoin-maci? Xapo Bank-vezér szerint a ciklus még él

A négyéves Bitcoin-piaci ciklus — amely új történelmi csúcsokat követően mély korrekciókkal jár — a közhiedelemmel ellentétben még nem halt ki, állítja Seamus Rocca, a...

Túléli a BTC-tartalékot felhalmozó cégek többsége az adósságcsapdát?

Ma ott tart a Bitcoin piac, hogy olyan nagy nevek, mint a Marathon Digital vagy a Nakamoto, több, mint 725.000 darab bitcoint tartanak a saját...

A piaccal együtt a SOL is pörög, egyre többen csatlakoznak a Snorter ICO-hoz is

Vendégbejegyzés A Solana egy nap alatt csaknem 5%-ot emelkedett a Bitcoin újabb ralijának hatására. Bár a Bitcoin új csúcsa az egész piacra pozitív hatással volt, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.