Kisebb anonimitás jöhet a Twitterre

Elon Musk, aki nemrégiben felvásárolta a Twittert, és a platform alapítója, Jack Dorsey nemrégiben arról beszélgettek, hogy mennyire fontos az anonimitás a közösségi oldalon.

Dorsey szerint nagyon rossz ötlet lenne a személyazonosítás bevezetése, amelynek egyik támogatója az ismert pszichológus, Dr Jordan Peterson is.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A témakör értelemszerűen a felhasználókat is megosztja, Peterson szerint ezt fontos figyelembe venni.

„Ne tudjanak a névtelen trollok kapcsolatba lépni az azonosított felhasználókkal. Az ilyenek sokszor nárcisztikusak, pszichopaták, és szadisták. Maradjanak a saját körükben, együtt a hasonlókkal. Polarizálják és destabilizálják a beszélgetéseket.”

A pszichológus tweetje természetesen nagy visszhangot keltett, és mindkét oldalon feltűntek az ellenzők és a támogatók egyaránt.

twitter

Dorsey szerint nagy hiba lenne a kisebb anonimitás a platformon, Musk pedig egyelőre annyit fűzött hozzá a témához, hogy a legkevésbé rossz megoldás az lenne, ha a jelenlegi telefonszámos regisztráció mellett a fizetési adatokat is a személyazonosságokhoz rendelnék, de emellett egyfajta pszeudonimitás megmaradhatna.

Dorsey nézete, amely szerint hatalmas hiba lenne a névtelenség megszüntetése, rengeteg felhasználó véleményével egybecseng.

Főleg a bitcoin-rajongók körében népszerű a privát szféra, elismerve annak rendkívüli fontosságát.

Ahogyan egy felhasználó megfogalmazta, rengeteg bitcoin-használó azért választja a névtelenséget a Twitteren, amiért Satoshi Nakamoto is megőrizte az anonimitását.

Sok felhasználó szerint a névtelenség megszűnése a Twitter megszűnését fogja eredményezni.

A névtelenség létfontosságú ahhoz, hogy valaki élhessen a szabadságjogaival.

„A felfedezések, a problémák megoldása, a tanulás, a vizsgálat csak akkor lehetséges az interneten, ha biztosítva van a névtelenség. Ha nem így lenne, akkor ezek nem léteznének. Anonimitás nélkül a Twitter egyszerűen meg fog halni.”

Michael Saylor, az ismert bitcoin-rajongó is beszállt a beszélgetésbe, és végre rávilágított a lényegre, amelyet viszonylag kevesen vettek észre:

„Nem az anonimitás a probléma. A baj az, hogy a káros viselkedésnek nincsen semmiféle következménye. Ha az azonosított fiókoktól a Twitter egyfajta letétet követelne, biztonsági célból, akkor ez visszatartó erő lehetne. Ha valakinek a viselkedése nem felel meg, például spambotokat futtat, akkor ezt a letétet elveszíti. Így civilizált módon tudunk beszélgetni, és a magánszféra is megmarad.”


Olvastad már? Fairspin Million Dollar Race: 1.000.000 dollár vár a gazdájára

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Elhalasztotta a döntéshozást az SEC a spot XRP-ETF ügyében

Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete elhalasztotta a döntéshozást több kripto-ETF ügyében is. Ezek között van a spot Dogecoin és az XRP-ETF is. Az ügynökség június...

Ez mindent megváltoztathat Solana számára – a befektetők nagy tétet tesznek

Az elmúlt három év során egy jelentős tulajdonos csendben 13 millió dollár értékben vásárolt SOL-t, és a piac kezd felfigyelni erre. A határidős érdeklődés elérte...

Egy aranykereszt alapján komoly növekedés előtt állhat a bitcoin

A bitcoin MVRV-aránya nemrég aranykeresztet alkotott a 365 napos mozgóátlagával. Ez a minta korábban gyakran erős emelkedést jelzett előre. Ugyanakkor az ár épp a fontos ellenállási...

Új blokkláncon indít NFT-platformot a FIFA

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) új blokklánchálózatot indít NFT-gyűjteményei támogatására – jelentette be a szervezet április 30-án. A FIFA elindítja saját „FIFA Blockchain” rendszerét, amely kompatibilis az...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.