Kínai bitcoinbányász lopta az áramot letartoztatták

Egy kínai bitcoinbányászt vett őrizetbe a rendőrség, miután kiderült, hogy áramot lopott veszteséges bitcoinbányászat üzemeltetése érdekében, írta a Xinhua, egy helyi hírportál június 22-én.

A „Ma” nevű gyanúsított állítólag kétszáz számítógépen bányászott Bitcoint és Ethereumot az ország Anhui tartományában. Az eszközöket a rendőrség elkobozta a gynúsított letartóztatásakor. A bányász összesen 150 millió megawatt (MW) villamos energiát lopott el a Xinhua szerint.

A források szerint, amikor Ma áprilisban megvásárolta a szükséges hardvereket, még nem tudta, hogy mennyi energia szükséges a bányászműveletek elvégzéséhez, ami napról napra több mint 6000 jüannyi (930 dollár) villamosáramot emésztett fel.

A rendőrség akkor kereste fel Ma-t, amikor a helyi hálózat kezelője abnormális villamosenergia-felhasználásról számolt be.

“… A rendőrség megállapította, hogy a gyanúsított kriptobányász-műveleteket hajtott végre, a villanyóra árammérőjét pedig áthidalta. Ezzel a technikával megpróbálta kikerülni a villamos energia mérését” – tette hozzá Xinhua.

Kína az utóbbi hónapokban arra törekedett, hogy megdöntse a bányászati ​​iparágat, amely korábban olyan szereplők szaporodását jelentette, amelyek túlzott energiaellátást igényeltek.

A média többféle hírt közölt az üggyel kapcsolatban, köztük egyet áprilisban, amikor egy rosszul végződött üzlet után egy tajvani bányász és egy gengszterbanda között összetűzésre, lövöldözésekre is sor került.

A Cointelegraph egy májusban megjelent cikke szerint a Bitcoinbányászat év végére világszerte várhatóan az összes villamosenergia-termelés 0,5%-át fogja kitenni.

Forrás: Cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.