Kínában 4 hónap alatt ötszörösére nőtt az NFT-platformok száma

Az NFT-k még mindig szürke zónának számítanak Kínában, ahol a kriptovalutákkal ellentétben nincs hivatalos tilalom a használatukra, de a hatóságok időről időre figyelmeztetik a befektetőket a kockázatokra.
A non-fungible tokenek népszerűsége növekszik, mivel a legfrissebb adatok azt mutatják, hogy a digitális gyűjtőplatformok száma Kínában több mint 500-ra nőtt, ami ötszörös növekedés 2022 februárjához képest, amikor az NFT-platformok száma alig több mint 100 volt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Egy helyi kínai napilap által közzétett jelentés szerint az NFT-platformok számának ugrásszerű növekedése a digitális gyűjtőeszközök növekvő hájpja és népszerűsége közepette történik az országban.
A nagy technológiai óriások, köztük a Tencent és az Alibaba is érdeklődést mutattak az újonnan kialakuló tér iránt, és több védjegyoltalmat is beadtak.
A digitális gyűjtemények iránti érdeklődés Kínában a helyi hatóságok időről időre kiadott több figyelmeztetése ellenére is növekszik. A kormányzati szervek úgy vélik, hogy a kínai NFT-piac tele van spekulációkkal, amelyek a másodlagos piacra összpontosítanak, ami kockázatot jelent a befektetők számára.
Az NFT-k az emberek számára a digitális önkifejezés egyik módjává váltak a covid-19 által kiváltott szigorú kínai zárlatok idején is. A sanghaji lakosok májusban, a kormányzati zárlat csúcspontján több száz NFT-t jegyeztek az Opensea oldalon.
A szabályozási felügyelet hiánya miatt a magánszemélyek és a vállalkozások továbbra is foglalkoznak a digitális gyűjteményekkel, de óvatosan, hogy elkerüljék a hatóságokkal való közvetlen konfliktust. Nemrégiben az Alibaba új NFT-megoldást indított, majd azonnal törölte a róla szóló összes online említést.
Az Ant Group és a Tencent Holdings a múltban úgy próbálták elkerülni a lehetséges szabályozási visszásságokat, hogy a jegyzett NFT-ket „digitális gyűjteményeknek” nevezték. Ezeket szintén privát blokkláncokon kínálják, és kínai fiat valutával kereskednek/vásárolnak.
Hasonlóképpen, több internetes óriás és vezető kínai közösségi médiaplatform is konfliktusba került az NFT-kkel kapcsolatos szabályozási egyértelműség miatt, és úgy döntöttek, hogy a kormányzati szigorítástól tartva számos piacteret eltávolítanak a platformjaikról.
A pekingi kormány szigorú álláspontja a kriptopiaccal szemben közismert, azonban a decentralizált technológiák betiltása hiábavalónak bizonyult.
A kriptobányászat betiltása, amely egykor a BTC-hálózat hashrátájának 50%-os csökkenéséhez vezetett, nem tudta teljesen háttérbe szorítani az ország bányászati iparát, és jelenleg Kína ismét a második helyen áll az Egyesült Államok után a Bitcoin (BTC) hálózathoz való hashráta-hozzájárulás tekintetében.

Olvastad már? Bitcoin, Ethereum technikai elemzés: történelmi kamatemelés a Fedtől

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.