Kínában 3,6 millió dollárnyi büntetést kapott a Bitmain, adócsalásért

A bányászgépek szektorának legnagyobb gyártója a Bitmain több millió dolláros bírságot kapott a kínai hatóságoktól, adófizetési kötelezettség elmulasztása miatt.

A helyi médiában hamar elterjedt a hír, és a Twitteren is megosztotta a közösség ismert helyi tagja, az újságíró Colin Wu.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az eredeti hírt a Sina Finance közölte a hét elején, és ebben olvashatjuk, hogy a Beijing Bitmain Technology 25 millió jüanos büntetésben részesül, amelyet a fővárosi önkormányzati adóhivatal rótt ki rá.

Ez az összeg a mostani árfolyamon nagyjából 3,6 millió dollárnak felel meg.

A jelentések alapján a cég elmulasztotta befizetni a személyi jövedelemadót a különböző béren kívüli juttatások után, amelyeket a dolgozóinak biztosít, például az utazási hozzájárulás után.

Az adótartozás pontos értéke a hatóságok beszámolói alapján eléri a 16,6 millió jüant, azaz a nagyjából 2,4 millió dollárt.

A Bitmain már tavaly augusztusban megkapta a hatósági figyelmeztetést, hogy mennyi adót kell befizetnie az államkasszába, ez is kiderül a sajtóhírekből.

A cég ennek ellenére sem tett eleget a felszólításnak, és a Sina Finance értesülései szerint azóta sem fizette be a meghatározott összeget.

Colin Wu elmondása alapján a kínai kormányzat tavaly nagymértékben szigorított a kriptoipari adózási felügyeletén.

A bányászok és a különösen nagy értékben forgalmazó kereskedők pedig kiemelt figyelmet kapnak a hatóságoktól.

A kínai állam 2021 elején teljes leállást rendelt el az olyan, kriptóhoz köthető tevékenységekre, mint például a bányászat.

A Bitmain nem sokkal később, októberben be is jelentette, hogy az ország területére nem ad el több bányászgépet, és a megrendelt készleteket sem szállítja ki.

Az ASIC-csipek legnagyobb felhasználójának számító pekingi vállalat emellett azt is elmondta, fontolóra veszik, hogy a gyártókapacitásukat a lehető legnagyobb mértékben áthelyezzék valahová máshová a régióban.

zeta

Olvastad már? A brazil elnök is a dollár dominanciája ellen harcol

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Fontos támaszhoz ért a HYPE árfolyama a 22 százalékos esés után

A Hyperliquid HYPE tokenje 22%-kal esett vissza a 75 dolláros történelmi csúcsáról, így a 2026-os emelkedő trendje fontos támaszteszt elé került. A piaci aktivitás a derivatív...

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.