Kína vizsgálja az NFT-k jogsértéseit

A kínai hatóságok eljárást indítottak néhány szerzői jogi ügyben, amelyek során mások szellemi tulajdonát használva adtak ki különböző NFT kollekciókat.
A kormányzati lépés a kalózkodás és a jogvédelem területén aktív részlegeket mozgósítja.
Ennek során pedig több online platformot is górcső alá vesznek, erről számolt be az ország Informáió technológiai Minisztériuma a Közbiztonsági Minisztériummal és az Állami Internetfelügyeleti Hivatallal közösen.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A legfőbb cél, hogy az online üzletek esetén is nyomon követhető legyen a szerzői jog tiszteletben tartása. Olyan eseteket vizsgálnak majd, ahol online tartalmak, például rövid videók, hanganyagok vagy éppen kereskedelmi árucikkek esetében merülhet fel a gyanú, hogy jogtalanul használnak bizonyos alkotásokat.
A hatóságok elmondása szerint a legnagyobb aggodalmat az egyre terjedő technológiák jelentik, többek között az NFT-k kiadását lehetővé tévő platformok számának a növekedése.
Az elképzelések alapján szigorúan fellépnek majd azok ellen, akik más munkáját használják fel, legyen az zene, animáció, műalkotás, film, vagy játék, és NFT-t hoznak léte ezek segítségével, majd ezt online áruba bocsátják.
A hatóságok úgy vélik, sikerül majd a szerzői jogok területét megerősíteniük, javíthatnak majd a szabályozási eljárásokon, és persze újfajta büntetéseket is bevezethetnek.
A hivatalos megfogalmazás alapján így stimulálni tudják majd a vállalkozásokat és az innovációt, hiszen piac-orientált, nemzetközileg is jogbiztonságot nyújtó üzleti környezetet tudnak majd létrehozni.
Kínában nincsen tiltva az NFT-technológia, szeretnék viszont elejét venni a szektort övező spekulációknak.
Az olyan tech-óriások, mint például a Tencent vagy az Ant Group még úgy is igyekeznek eltávolodni a kriptós résztől, hogy az általuk kiadott tokeneket nem NFT-nek, hanem digitális gyűjteménynek nevezik, mert ez a kifejezés sokkal általánosabbnak tekinthető.
Még áprilisban pedig olyan hírek érkeztek Kínából, hogy a Wechat, a népszerű üzenetküldő app tömegesen kezdte el letiltani azokat a fiókokat, amelyek kapcsolatba hozhatók az NFT-k területével.

Olvastad már? NFT-t ad jutalomként a japán kormány

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Legfrissebb bejegyzéseink

Solana áttörés jöhet? ETF-hírek és rali várakozások lökhetik feljebb az árfolyamot?

A Solana (SOL) fokozatosan visszanyeri a kereskedők bizalmát, miközben stabilan 166 dollár körül mozog. Miután júniusban 136 dollárig esett vissza, a SOL most 2,7%-os napi emelkedéssel...

Indiai nyugdíjas professzor 231.000 dollárt veszített kriptós csalásban

Egy elismert mumbai főiskola 62 éves, nyugdíjas professzorát nemrég kriptovaluta-csalás áldozatává tették, és 1,93 crore rúpiát (körülbelül 231.000 USD) veszített. Az áldozatot állítólag egy hamis...

Wall Street-i szakértő szerint az XYZVerse lekörözheti az ONDO-t és a Pi Network-öt

Vendégbejegyzés Egy neves Wall Street-i szakértő szerint az XYZVerse, a kriptopiac új szereplője, felülmúlhatja a már ismert platformokat, például az ONDO-t és a Pi Networköt. A...

Bhután 74 millió dollárnyi BTC-t küldött a Binance-re – Eladás jön?

Bhután kormánya 99,47 Bitcoint – az akkori árfolyamon 12,05 millió dollár értékben – mozgatott a Binance kriptotőzsdére befektetési részlege, a Druk Holding révén. Az Onchain Lens...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.