Kiderült, hogy a Bitcoin hálózat első 5 percében Satoshi szándékosan nem bányászott

Egy ismert elemző, Sergio Demian Lerner arra jutott, hogy a hálózat indítása után Satoshi visszafogta magát, hogy ne kapjon blokkjutalmat.
Sergio azzal szerzett magának hírnevet, hogy azonosította az első bitcoin bányász aktivitási mintáit a hálózaton, akit ezután „Patoshi” néven emlegetett. A legújabb megfigyeléséről egy blogbejegyzésben számolt be.

Ez alkalommal a Bitcoin időbélyegzőit vette górcső alá. Az egyértelműen kiderült, hogy Satoshi a rendszer elindítása utáni percekben direkt nem bányászott magának, és a blokkoknál is megtartotta ezt az 5 perces időablakot.
Onnan lehet tudni, hogy ez szándékos volt, hogy az első percekben a blokktalálási nehézség 0,39-es értéken áll.

Forrás: Bitslog

Mivel pedig egyetlen domináns bányászként dolgozott a hálózaton, nulla az esélye annak, hogy nem talált volna blokkot. Ennek egyik lehetséges magyarázata, hogy hagyni akarta a többieket, hogy ők is coinokhoz jussanak.
A kezdetekben nagyon kevés bányász dolgozott Satoshin kívül, ő pedig a többiekénél jelentősen nagyobb hashrátát tudhatott a magáénak.
Satoshi pedig tisztában volt azzal, hogy a Bitcoin sikere azon múlik, hogy a lehető legtöbb felhasználót maga mellé csábítsa.
Ezt pedig úgy érte el, hogy ezzel a könnyítéssel próbálta motiválni a többieket: az első öt percet megkapjátok, de ha nem lesz, aki azalatt elvégzi a melót, megcsinálom én.


A későbbiekben Lerner is arra jutott, hogy pont ezért a nehézségi szint igazítása blokkon belül teljesen lehetetlené tette volna a bányászatot.
Az adatok alapján látszik, hogy az első 16000 blokkig Satoshi irányította a teljes hasráta 99%-át.

Forrás: Dan Held

Innen látszik, hogy tulajdonképpen csak a hálózati biztonság fenntartásához tartott ekkora kapacitást, és nem akarta megfosztani a többieket a blokkjutalmaktól.
Az egyik korai fejlesztő, Laszlo Hanyecz is hasonlóra utalt, mikor elmondta, Satoshi paranoiásan rettegett egy rosszindulatú támadástól a hálózat ellen. Ez a veszély valós volt, amíg a rendszer nem vált annyira erőssé, hogy ellenálljon az ilyesminek.
Satoshi egy GPU bányagépet is folyamatos készenlétben tartott, hogy rá tudja ereszteni a többlet hashrátát a hálózatra, amennyiben szükséges.
Hogy így volt-e vagy sem, azt nem tudjuk teljes bizonyossággal kijelenteni, de arra utal, hogy az önzetlenség jellemző a Bitcoin megalkotójára.

Olvastad már? Több mint 100 millió dollárnyi bitcoin van az Ethereum hálózatán

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Deutsche Boerse Clearstream beszáll a kriptopiacra

A kriptovaluták világa újabb mérföldkőhöz érkezett! Európa egyik legnagyobb elszámolóháza, a Deutsche Boerse-hez tartozó Clearstream belép a kriptopiacra, méghozzá intézményi letétkezelési szolgáltatásokkal. Széleskörű szolgáltatások Képzeld el, hogy...

A 3 legjobb VPN-barát kaszinó 2025-ben

Vendégbejegyzés Egy olyan korszakban, amikor az online adatvédelem kiemelt szerepet kap, a VPN-t engedélyező kaszinók megtalálása sok játékos számára igen fontos. A VPN (virtuális magánhálózat) technológia...

Megosztó vélemény az XRP-ről: Népszerű szerző kérdőjelezi meg a Ripple valódi hasznosságát

A folyamatos jogi csatározások ellenére a Ripple (XRP) tokenje egyre nagyobb figyelmet kap, és sokan optimisták a jövőjét illetően. Egy friss felmérés, amelyet Patrick Bet-David...

A Bitcoin 126.000 dolláros júniusi célár felé tart, miközben az adatok bikapiaci visszatérést jeleznek

A Bitcoin (BTC) hamarosan belép az év két legjobban teljesítő hónapja közé tartozó időszakába, és egy előrejelzési modell szerint ez új csúcsokra repítheti az árfolyamot. Timothy...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.