Kétéves mélyponton a Bitcoin-bányászati bevétel

A teljes Bitcoin-bányászati bevétel – a blokkjutalmak és tranzakciós díjak – amerikai dollárban kifejezve 11,67 millió dollárra esett vissza, ami utoljára 2020. november 2-án volt, amikor a Bitcoin kereskedési ára 13.500 dollár körül volt.

A Bitcoin-bányászok által szerzett bevétel kétéves mélypontra esett a gyenge piaci teljesítmény és a növekvő hálózati nehézségek közepette megnövekedett számítási igény miatt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Bitcoin hashráta folyamatos csökkenése az elmúlt hónapban azonban lehetővé tette a bányászok számára, hogy behozzák a veszteségeket.

Bár a jelenlegi 16.500 dollár körüli piaci ár a bányászati bevételek nyilvánvaló növekedését sugallja, olyan tényezők, mint a nagyobb bányászati nehézség és az emelkedő energiaárak hozzájárulnak a dollárban kifejezett bevétel csökkenéséhez.

A fentieket tetézi, hogy egy Bitcoin-blokk bányászatának nehézsége az egekbe szökött, közel 37 trilliós értékre – ami arra kényszeríti a Bitcoin-bányászokat, hogy több energiát és számítási teljesítményt költsenek a versenyképesség megőrzése érdekében.

Az elmúlt három hónapban azonban a Bitcoin-hálózat hashrátája folyamatos csökkenésnek volt tanúja.

A hashráta 225,9 exahash/másodperc (EH/s), ami 28,6%-kal kevesebb a 2022. október 31-i 316,7 EH/s-os rekordhoz képest.

A hashráta egy olyan biztonsági mérőszám, amely segít megvédeni a Bitcoin-hálózatot a dupla költéses támadásoktól.

A dolgok nagy egészét tekintve azonban a közösség által hozott ideiglenes intézkedések közé tartozik az olcsóbb bányászhardverek beszerzése és az alacsony energiaárakkal rendelkező joghatóságokba való áttelepülés.

Eric Adams, New York polgármestere úgy véli, miszerint az a cél, hogy New York kriptoközponttá váljon, összekapcsolható a kriptobányászathoz kapcsolódó környezeti költségek megfékezésére irányuló állami szintű erőfeszítésekkel.

„Együtt fogok dolgozni a törvényhozókkal, akik támogatják és azokkal, akiknek aggályaik vannak, és úgy hiszem, hogy egy nagyszerű közös pontra fogunk jutni” – mondta Adams, miközben elárulta, hogy a város együtt fog dolgozni a törvényhozókkal, hogy megtalálják az egyensúlyt a kriptoipar fejlődése és a törvényhozási igények között.


Olvastad már? Drasztikusan lecsökkent a tokenizált bitcoin mennyisége

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.