Kanada lépéseket tesz a kriptopénzek szabályozására

A CSA kanadai értékpapír-szabályozó új útmutatásokat tett közzé a kriptokereskedést illetően, valamint, hogy mikor tekinthetünk el az értékpapírként való kezeléstől.

Kanada lépéseket tesz a kriptopénzek szabályozására

Amióta a Facebook 2019-ben bejelentette a Libra projektet, a világ szabályozói elkezdtek több erőt fektetni a digitális valuták beszabályozásába. Az eszközosztály ennek ellenére továbbra is viszonylag újnak számít, ezért nem értik meg és látják át egészen.

2020 elindulásával Kanada az egyik legaktívabb országnak minősül, ha a kriptoszektor szabályozásáról van szó. A Kanadai Értékpapír Hivatal (CSA) legutóbb a kriptokereskedésre vonatkozó irányelvcsomagot bocsátott ki.

Az értékpapírtörvények nem fedik le egészen a kriptoipart

A szabályozók célja az volt, hogy tisztázzák, mikor esnek a kriptokereskedések kívül az ország jelenlegi értékpapírtörvényei alól. A jogszabályok ugyanis nem fedik le az összes olyan esetet, amelyben kriptopénzek alkalmazhatók.

A szabályozó ezen felül kiemelte, hogy néhány esetben a kriptopénzek egyértelműen értékpapírok.

Ebből kifolyólag érvényesek rá a vonatkozó törvények. Van azonban néhány olyan eset, amikor az ilyen szabályok nem alkalmazhatók – ezt a problémát már több kriptokereskedési platform is felvetette.

Louis Morisset CSA-elnök szerint:

Az ágazat kilátásainak fejlődése arra kényszerít minket, hogy tisztázzuk a szabályozói keretrendszert, hogy ilyen módon is jobban támogathassuk a fintech vállalkozásokat, innovatív termékeket, szolgáltatásokat és alkalmazásokat kínálva ezzel nekik Kanada-szerte.

A különféle kriptopénzek természetének és céljának meghatározása az utóbbi néhány évben vált égető kérdéssé, miután 2017 végén fellobbant a piac.

Azóta megszámlálhatatlan coin és token került kibocsátására. Ezek tőkét kovácsolhattak egyes vállalatok számára, vagy lehetővé tették a közösség tagjainak, hogy a jövőt illető döntésekben részt vehessenek.

Néha még osztalékjog is járult mindehhez, amely egyértelműen utal arra, hogy értékpapírról van szó.

A kriptováltók csak tovább bonyolítják az ügyet

A probléma azonban itt nem ér véget, a kriptováltók ugyanis további komplikációt jelentenek, főleg az a mód, ahogyan egyesek működnek.

Azoknak a kriptoplatformoknak például, amelyek saját maguk kezelik felhasználóik vagyonát, követniük kellene az értékpapírokra vonatkozó előírásokat; a nem letétkezelőként funkcionálók viszont – amelyek általában a decentralizált váltók – nem kötelesek így tenni.

A kanadai szabályozók szerint is tény, hogy minden, kanadaiaknak szolgáltatást nyújtó centralizált kriptotőzsdének – legyen az belföldi vagy offshore – követnie kell a kanadai értékpapírtörvényeket. Ellenkező esetben nincs joguk az országban tevékenykedni.

Természetesen azoknak a centralizált váltóknak, amelyek semmilyen értékpapírként kezelt eszközt nem kínálnak, nem kell megfelelniük az erre vonatkozó szabályoknak.

Más szavakkal tehát, az a váltó, amely nem listáz értékpapírnak minősülő kriptopénzeket, vagy nem kezeli felhasználói vagyonát, kívül esnek az értékpapírok szabályozási alól.

Az ilyen szabályozásokkal tehát a kriptoszféra nagyon bonyolultan lesz csak megregulázható – összegezte Morisset.

„Folytatjuk a megjegyzések és visszajelzések feldolgozását azon konzultációból, amelyet még múlt éven indítottunk el. Ez majd segíthet a tőzsdekezelőknek eldöntetni, hogy tevékenységüknek meg kell-e felelniük az értékpapírokra vonatkozó jogszabályoknak vagy sem.”

Olvastad már? Az új orosz miniszterelnök kedveli a kriptót?

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.