Jól megy a bitcoin-bányászoknak

Az idei második negyedév kifejezetten jövedelmezőre sikerült a bitcoin-bányászok számára. Három hónap alatt jutottak ugyanannyi bevételhez, mint az egész 2022-es évben.

A tranzakciós díjak mértéke 184 millió dollárt tett ki, és ez önmagában 270%-os növekedés az idei első negyedévhez viszonyítva.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


2021 második negyedéve óta ez az első eset, hogy a bányászati bevétel ismét meghaladja a 100 millió dolláros szintet.

A bányászok bevételének jelenleg a 7,7%-a jön a tranzakciós jutalékokból, a többit a blokkjutalom teszi ki.

A bitcoin-bányászok jutalmat kapnak az új blokkok generálásáért, és ez a jutalom tartalmazza a tranzakciós díjakat is.

Ennek a mértéke attól függ, hogy mennyi a várakozó utalás, mekkora az igény a blokkokban rendelkezésre álló helyre.

A CoinMetrics beszámolója szerint a díjak főleg amiatt emelkednek, hogy a BRC-20 tokenek népszerűsége ugrásszerűen megnőtt.

Ez a Bitcoin hálózaton működő token-szabvány áll az Inscriptions mögött, amely március óta teszi lehetővé, hogy NFT-ket hozzanak létre a felhasználók a blokkláncon.

„Ez az új token-szabvány meghozta a felhasználók kedvét a kísérletezésre, ráadásul teljesen új lehetőségeket tárt fel. Az on-chain bitcoin-tranzakciók esetén is újdonságokat hoz, valamint a Lightning Network fejlődését, terjedését is nagymértékben felgyorsítja.”

A bányászok jelenleg 6,25 bitcoint kapnak egy blokk kibányászásáért, ennyi a blokkjutalom mértéke.

A következő felezés jövő májusban lesz esedékes, amikortól a bányászok 3,125 bitcoint fognak blokkjutalomként kapni. Ehhez jön majd hozzá a tranzakciós jutalék.

A második negyedév más szempontból is említésre méltó a bányászok számára. Májusban az USA Kongresszusa elvetette az eredetileg betervezett különadót, amelyet a bányászvállalatokra szabott volna ki a Biden-kormány.

Emellett a makrogazdasági környezet is előnyöket hozott, hiszen a visszahúzódó infláció alacsonyabb áramszámlát eredményez a bányászfarmoknak.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


Az elmúlt 12 hónap során a hálózati hashráta mértéke szinte töretlenül emelkedett, ezzel párhuzamosan pedig egyre nőtt a verseny is a bányászok között.

„A piaci verseny továbbra is kemény, amilyen ezelőtt volt. A hashrátában új csúcsokat láthatunk, a második negyedévben megdöntöttük a 375 EH/s értéket. A hálózat hatékonysága szintén nagymértékben növekszik, ahogyan egyre több bányász tér át az olyan modern ASIC gépekre, mint például az S19XP.”

Olvastad már? A Coca-Cola Szerbia egyesítette erőit a SolSea-val

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.