Jöhetnek az NFT-k a Google rendszerébe

A fejlesztőknek mostantól lehetőségük nyílik majd rá, hogy NFT-ket és blokkláncos alkalmazásokat is kínáljanak a Google Play áruházában az Androidos eszközök tulajdonosainak.

A Google bejelentése alapján a Play áruház felhasználási feltételeit fogják majd frissíteni, és ezek után nyílik lehetőség arra, hogy blokklánc-alapú digitális eszközöket, valamint ilyeneket használó alkalmazásokat mutassanak be a fejlesztők.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A tervek alapján hűségrendszer és bónuszprogram is indítható lesz majd, amelyeken keresztül tokeneket szerezhetnek a felhasználók.

„A Google Play már jelenleg is rengeteg, blokklánchoz kötődő applikációt kínál, és tisztában vagyunk azzal, hogy az ügyfeleink izgatottan várják a digitális élmények új szintre emelését, többek között a különböző digitális eszközök, tokenek, NFT-k bevezetésével. Az appokon belüli ökoszisztémák új szintre fejlődhetnek, és a fejlesztők új bevételi forráshoz juthatnak.”

A cég elmondta, az új rendszerben is megkövetelik majd az appok fejlesztőitől, hogy biztosítsák a megfelelő, biztonságos környezetet a felhasználók számára, hogy a digitális eszközökkel kapcsolatba kerülőket ne érje kár.

Ezen a téren olyasmire kell gondolni, hogy például egy-egy adott NFT-nek meg kell mutatni a pontos vásárláskori árát, és tilos lesz úgy promótálni egy terméket, hogy a kereskedés és a játékmenet során pénzt lehet vele keresni.

A Google hivatalosan is elismerte, hogy a blokklánc-alapú appok támogatása a vállalat hosszú távú tervei között szerepel, és arra bíztatták a fejlesztőket, hogy hozzanak létre fenntartható vállalkozásokat a blokklánc-technológiára építve, a cég támogatásával.

Az NFT-szektor különösen rosszul járt az elhúzódó kriptotél alatt, most viszont sokan abban reménykednek, hogy feléled a piac a Google tájáról érkező hírek hatására.

A Cryptoslam adataiból kiderül, hogy júniusban a globális kereskedelem 38%-os visszahúzódást tapasztalt a tavalyi júniusi számokhoz képest.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


A Google felülvizsgált szabályzata december hetedikén lép majd életbe.

Az Apple tavaly októberben mutatta be az új feltételrendszerét, amelyben részletesebben foglalkozott az appokban, játékokban alkalmazható NFT technológiáról.

Idén márciusban a Meta, a Facebook és az Instagram tulajdonosa döntött úgy, hogy beszünteti a platformjain az NFT-k támogatását, a kriptoipari turbulenciákra hivatkozva.

Olvastad már? Az amerikai gazdaság a recesszió szélén áll

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.