Jó hír: a hashrate növekszik, a banyászok pedig halmoznak

A Bitcoin bányászok a jelek szerint nem szívesen adják el BTC-jüket, mivel a hashrate a közelmúltbeli eladás ellenére is növekszik.
A Bitcoin-bányászok felhalmoznak, mivel a hálózat hashrátája továbbra is növekedni látszik a Glassnode on-chain analitikai szolgáltató szerint.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Glassnode szeptember 20-i Week on Chain jelentésében megállapította, hogy a bányászok BTC-egyenlegei növekednek, a bányászokhoz kapcsolódó tárcák 14 000 BTC-t halmoztak fel nagyjából 600 millió dollár értékben az elmúlt hat és fél hónap során.
A jelentés azt is megjegyezte, hogy a 2020-as és 2021-es bikapiacon a bányászok a jutalmak nagyobb részét tartják meg, mint a korábbi piaci ciklusokban.
A bányászok általában azért adják el a BTC-t, hogy fedezzék kiadásaikat, beleértve az áramszámlákat és a hardverköltségeket.
Forrás: Glassnode

A bányászok felhalmozási tendenciája folytatódott, mivel a Bitcoin-hálózat hashrátája az elmúlt negyedévben is folyamatosan növekedett.
A kínai bányászok nagyarányú kivonulásával kapcsolatos spekulációk közepette a Glassnode arról számolt be, hogy a Bitcoin hashteljesítménye június végén 51%-kal esett vissza, 90 exahashes helyi mélypontra esett.
A hálózat hashteljesítménye 52%-kal állt azóta helyre, jelenleh 137 exahashes a hétnapos mozgóatlag értéke.
A hash rate helyreállása azt jelzi, hogy a legtöbb bányász mostanra sikeresen átköltözött és újra működik.
A Bitcoin hash rate azonban jelenleg 34%-kal a májusi 184 exahasheses történelmi csúcs alatt van.
A bányászati vagyonfelhalmozás és a hash rate helyreállása ellenére a tőzsdén jegyzett bányászati cégek részvényei némileg visszaestek, ahogy a szélesebb pénzügyi piacok is zakóztak egy kicsit, mivel félő, hogy a kínai ingatlanóriás, az Evergrande hamarosan nem teljesíti a hiteleit.

A Riot Blockchain, amely idén nagy összegeket költött egy új texasi adatközpont létrehozására és hashing-kapacitásának bővítésére, 2,4%-os árfolyam-csökkenést szenvedett el a részvényeinek árfolyamában a kereskedés kezdete, szeptember 20. óta.
A versenytársak, a Marathon és a Hive Blockchain hétfő reggel óta egyaránt szerényebb, 1,5%-os mínuszban vannak, míg a Hut 8 részvények árfolyama ugyanebben az időszakban 5,4%-kal esett így kerekítve ki a „négy nagy” észak-amerikai bányavállalat mindegyikének teljesítményét.
A bányászati részvények azonban a héten eddig jobban teljesítettek, mint a Bitcoin: a BTC több mint 10%-ot zuhant, és a CoinGecko szerint a cikk írásakor 42.730 dolláron kereskednek vele.

Olvastad már? Ezért lehet a Bitcoin biztonságban egy globális tőzsdei válságtól

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.