Jó hír: a hashrate növekszik, a banyászok pedig halmoznak

A Bitcoin bányászok a jelek szerint nem szívesen adják el BTC-jüket, mivel a hashrate a közelmúltbeli eladás ellenére is növekszik.
A Bitcoin-bányászok felhalmoznak, mivel a hálózat hashrátája továbbra is növekedni látszik a Glassnode on-chain analitikai szolgáltató szerint.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Glassnode szeptember 20-i Week on Chain jelentésében megállapította, hogy a bányászok BTC-egyenlegei növekednek, a bányászokhoz kapcsolódó tárcák 14 000 BTC-t halmoztak fel nagyjából 600 millió dollár értékben az elmúlt hat és fél hónap során.
A jelentés azt is megjegyezte, hogy a 2020-as és 2021-es bikapiacon a bányászok a jutalmak nagyobb részét tartják meg, mint a korábbi piaci ciklusokban.
A bányászok általában azért adják el a BTC-t, hogy fedezzék kiadásaikat, beleértve az áramszámlákat és a hardverköltségeket.
Forrás: Glassnode

A bányászok felhalmozási tendenciája folytatódott, mivel a Bitcoin-hálózat hashrátája az elmúlt negyedévben is folyamatosan növekedett.
A kínai bányászok nagyarányú kivonulásával kapcsolatos spekulációk közepette a Glassnode arról számolt be, hogy a Bitcoin hashteljesítménye június végén 51%-kal esett vissza, 90 exahashes helyi mélypontra esett.
A hálózat hashteljesítménye 52%-kal állt azóta helyre, jelenleh 137 exahashes a hétnapos mozgóatlag értéke.
A hash rate helyreállása azt jelzi, hogy a legtöbb bányász mostanra sikeresen átköltözött és újra működik.
A Bitcoin hash rate azonban jelenleg 34%-kal a májusi 184 exahasheses történelmi csúcs alatt van.
A bányászati vagyonfelhalmozás és a hash rate helyreállása ellenére a tőzsdén jegyzett bányászati cégek részvényei némileg visszaestek, ahogy a szélesebb pénzügyi piacok is zakóztak egy kicsit, mivel félő, hogy a kínai ingatlanóriás, az Evergrande hamarosan nem teljesíti a hiteleit.

A Riot Blockchain, amely idén nagy összegeket költött egy új texasi adatközpont létrehozására és hashing-kapacitásának bővítésére, 2,4%-os árfolyam-csökkenést szenvedett el a részvényeinek árfolyamában a kereskedés kezdete, szeptember 20. óta.
A versenytársak, a Marathon és a Hive Blockchain hétfő reggel óta egyaránt szerényebb, 1,5%-os mínuszban vannak, míg a Hut 8 részvények árfolyama ugyanebben az időszakban 5,4%-kal esett így kerekítve ki a „négy nagy” észak-amerikai bányavállalat mindegyikének teljesítményét.
A bányászati részvények azonban a héten eddig jobban teljesítettek, mint a Bitcoin: a BTC több mint 10%-ot zuhant, és a CoinGecko szerint a cikk írásakor 42.730 dolláron kereskednek vele.

Olvastad már? Ezért lehet a Bitcoin biztonságban egy globális tőzsdei válságtól

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.