Jó hír a BTC árfolyama számára

Ha a történelem ismétli önmagát, akkor jó hírekre számíthatnak azok, akik a BTC áremelkedését várják.
A múlt héten az árfolyam nagyjából 12%-ot esett, de több indikátor is arra utal, hogy a medvés mozgások hamar átválthatnak hegymenetbe.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Több elemző szerint is úgy néz ki, hogy a hosszú távú mozgóátlagok alapján trendforduló közeledhet, és ismét erőre kaphatnak a bikák.
A 21 ezer dolláros szint támaszként szolgál a BTC számára a múlt hét óta, mióta egészen eddig csúszott vissza az árfolyam.
Felmerültek persze az aggodalmak is, hogy esetleg még tovább csökkenhet az ár. Az esés során az árfolyam bekerült a 200 hetes mozgóátlag alá, ez a szint egy hónappal ezelőtt vált ellenállásból támasszá.
Jelenleg az az elemzők álláspontja, hogy ez a mozgóátlag rámutat, hogy valójában kevés erőt tudnak felvonultatni a bikák.

„Az elmúlt két hétben magasra csapott a FOMO a kriptós közösségi médiában, ahogy 25 ezerig ment az árfolyam. Szinte tudni lehetett, hogy nem fog sokáig tartani.”

Az 50 és a 100 hetes mozgóátlagok viszont sokkal optimistább képet rajzolnak ki.

Forrás: Dave the wave/ Twitter

A két indikátor által kirajzolt mintázat már többször feltűnt a múltban, és mindig árfolyam-növekedésben folytatódott.

„Az egy éves, 50 hetes mozgóátlag most keresztezte a 2 éves, 100 hetes átlagot. Technikai perspektívából nézve ez nagyon jó jel, függetlenül a piaci hangulattól. Akik ezelőtt az ilyen szinteken vásároltak, jól jártak.”

Öt hónappal ezelőtt ugyanez a mozgóátlag-pár helyesen jelezte előre a közeledő piaci aljat, amely aztán a júniusi 17600 dollárnál be is következett.
Idén nyáron ráadásul nem csak ez a két mozgóátlag jelezte azt, hogy elérhette az árfolyam az aljat.
Az úgynevezett Pi Cycle Top indikátor júliusban már emelkedőbe fordult, szintén azt mutatva, hogy a 17600 dollár volt a mostani ciklus legalacsonyabb ára.


Ez az indikátor a Bitcoin fennállása óta eddig stabilan megmutatta az árfolyam-aljakat, és az idei júniusi árat is ilyennek jelölte.

Olvastad már? Javult a kriptogazdaság likviditása a Morgan Stanley elemzője szerint

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.