Jake Paulról szóló NFT-vel indít piacteret a Triller

Új NFT-piacterének megünneplésére a Triller közösségimédia-vállalat egy olyan NFT-t mintelt ki, amelyben a kontroverzális Jake Paul Youtube-sztár kiüti a ringből Nate Robinson volt NBA-játékost.

A dolog a Triller Fight Club” nevű eseményén történt a Los Angeles-i Staples Centre-ben, 2020. november 28-án.

A licitálás a cikk írásakor 10.455 dollárnál jár, de ha valaki azonnal hozzá szeretne jutni, akkor laza 10 millióért az övé lehet.

A Los Angeles-i Triller akkor robbant be a köztudatba, amikor kidobta a TikTokhoz hasonló rövidvideó-megosztó alkalmazását, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy rövid videókat tölthessenek fel és nézhessenek a közösségimédia-platformon.

A Triller Jake Paul Knockout Punch NFT-je egy héttel Paul következő meccse előtt került fel az internetre, amelyet Ben Askren ellen fog vívni április 17-én.

Az NFT aukciója a tervek szerint a következő meccs végén zárul majd le, amelynek az utolsó 30 másodpercét szintén megkapja a nyertes licitáló, NFT formájában.

Blokklánc: sportrajongók a Web 3.0-n

Aki az elmúlt években követte a blokkláncágazatról szóló híreket, annak bizonyára nem hangzik idegenül az NFT kifejezés.

Ezek olyan digitális eszközök, amelyek a valódi életbeli gyűjtögetményekhez hasonlóan kereskedhetők, köszönhetően a blokklánc-technológiának.

A blokklánc kriptográfiailag elosztott főkönyvi rendszere nemcsak azt tette lehetővé, hogy több száz úgy valuta jöhessen létre, de azért is hálásak lehetünk neki, hogy a digitális gyűjtögetmények révén egy teljesen új virtuális világot teremtett.

Az NBA-nak pedig nagyon bejött ez a világ. A kosárlabdára épülő kártyasorozata, az NBA Top Shot a múlt év egy napján még 32 millió dolláros kereskedési volument is elért.

Persze az amerikai futball sem szeretne kimaradni a buliból, a Tampa Bay Buccaners csúcsjátékosa, Gronkowski nemrég egy NFT-t mintelt ki saját magáról, és összegyűjtött belőle 830 ETH-t, amely az eladás pillanatában 1,6 millió dollárt ért (most már közel 1,8 milliót).

A hackereknek legalább az Ethereum 51%-a fölött kell átvennie a hatalmat, ha át szeretnék írni az elosztott főkönyvet.

Ez azt jelenti, hogy bárkié is lesz a Jake Paul KP NFT, az biztos az övé is marad.

Olvastad már? Raoul Pal vitát indít: Az ETH 250%-kal felülmúlta a bitcoint

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.