Ismét növekszik az NFT-szektor forgalma

Az elmúlt hét napban ismét emelkedni kezdett az NFT-forgalom, 24%-os növekedéssel 945 millió dolláros heti volumenig.
Összesen 15 különböző blokkláncon zajlik az adásvétel, de még mindig az Ethereum az első számú, az ügyletek 91%-a azon megy végbe.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A legújabb, legtrendibbnek számító kollekció most a Moonbird gyűjtemény.

A két héttel ezelőtti, 660 milliós forgalomról kifejezetten nagy növekedésnek mondható a múlt heti felugrás, ez derül ki a cryptoslam.io számaiból.
A domináns Ethereumot a második helyen a Binance Smart Chain követi a forgalom tekintetében, náluk 40%-kal több NFT cserélt gazdát.
A dobogó harmadik helyére pedig a Fantom hálózata került 31%-os erősödéssel a kereskedések számában.

A tíz legjobb NFT-kollekció hétnapos értékesítése szerint 2022. április 25-én.

A projekt, amely nagyban elősegítette a hét tetszetős számait, a Moonbird. Mindezt ráadásul úgy, hogy a Moonbird kollekció ezen a héten 40%-kal kevésbé megy, mint múlt héten.
Ennek ellenére közel 165 millió dolláros össz-forgalmat ért el a kollekció, 1800 tranzakcióval. A rekordot jelenleg egy 350 ETH-s vásárlás tartja, amely dollárban számolva több, mint egy millió dollárt jelent.

Érdemes megemlíteni azt is, hogy már két másik ügylet is történt, amely majdnem elérte ezt az árszintet.
Az egyik 902 ezer dollárnyi etherért, a másik pedig 885 ezer dollárnyiért kelt el. Ezen a héten a 25 legmagasabb áron eladott NFT közül 11 a Moonbirds kollekcióból került ki.

Egy másik gyűjtemény, amely nagyot ment a héten, a Mutant Ape Yacht Club. Hét nap alatt összesen 267%-kal forgalmaztak többet.
Ez több, mint 1000 tranzakciót jelent, százmillió dolláros összértékben. Alig van lemaradva ettől a Bored Ape Yacht Club, ők 231%-os volumen-növekedést tapasztaltak, közel 75 millió dolláros forgalommal.
A kisebb projektek közül több is ugrást tapasztalt a heti aktivitásban. Nagy figyelmet kapott a Beanz, Clonex, Veefriends, a Murakamiflowers Seed, az RTFKT, vagy éppen a veteránnak számító Cryptopunks.
A Bored Ape Kennel Club 765%-ot növekedett, bár abszolút értékben ez „mindössze” 32 millió dollárt jelent.

Ők tartják jelenleg a legmagasabb padlóárat is, 139 etherrel, amelyet 118,5 etherrel követ a második helyezett Poof Collective NFT.

Olvastad már? Folytatja vitatott londoni reklámkampányát a Floki Inu

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: Özel Ders Almak

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

A Baillie Gifford is belépett a tokenizációs versenybe

A Baillie Gifford az egyik legjobb példája az úgynevezett “old money”, azaz a régivágású pénzügyi világ szereplőinek. Egy több, mint 100 éves, skót alapítású, edinburgh-i...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.