Hongkong egy befektetővédelmi szabályozáson dolgozik

-

A hongkongi központi bank vezetője optimistának tűnt a decentralizált technológia jövőjét illetően, míg a koreai központi bank kormányzójának kétségei vannak a közelmúltbeli kriptofertőzés nyomán.

A világ minden tájáról érkező központi banki kormányzók jelenleg Thaiföldön tárgyalnak a központi bankok szerepéről a fejlődő pénzügyi technológia közepette.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

A konferenciát a Bank of Thailand (BOT) és a Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) közösen rendezi.

A digitalizált monetáris rendszerekről szóló panelbeszélgetésen Eddie Yue, a Hongkongi Monetáris Hatóság vezérigazgatója, Changyong Rhee, a Koreai Nemzeti Bank elnöke, Adrian Orr, az Új-Zélandi Tartalékbank elnöke és Cecilia Skingsley, a Nemzetközi Fizetések Bankjától a digitális eszközök és a központi banki digitális valuták (CBDC) térnyeréséről, valamint az új technológiával kapcsolatos kockázatokról értekeztek.

A hongkongi monetáris hatóság vezetője a blokklánc-technológia újdonságairól és előnyeiről, valamint a központi bankokra gyakorolt valószínűsíthető hatásáról beszélt.

Yue szerint hosszú távon a CBDC-k és a stabilcoinok hatékonyabb és költséghatékonyabb tranzakciós módot kínálhatnak.

Megjegyezte azonban, hogy minden új technológiával járnak bizonyos kockázatok, legyen szó innovációról vagy működési kockázatokról.

Yue megjegyezte, hogy a blokklánc természeténél fogva decentralizált technológia, így sokkal bonyolultabb az on-chain kockázatok mérséklése.

Ez az oka annak, hogy a szabályozóknak a láncon kívüli tevékenységekre kell összpontosítaniuk.

Kifejtette:

„Kezdhetjük a láncon kívüli tevékenységek szabályozásával, mint például a virtuális eszközök tőzsdéinek szabályozásával. Hongkong hamarosan nemcsak AML (pénzmosás elleni) szempontot, hanem a befektetővédelmet is be fogja vezetni.”

Azt is elárulta, hogy a hongkongi kormány a stabilcoiniparág szabályozására vonatkozó nemzetközi konszenzushoz igazodó külön szabályozáson dolgozik.

Changyong Rhee, a Bank of Korea kormányzója a közelmúltban történt kriptofertőzések fényében nem volt ennyire optimista a blokklánc-technológia jövőjét illetően, különösen a monetáris szektorban.

Azt mondta, miszerint nem biztos benne, hogy „látjuk-e ennek a technológiai fejlődésnek az előnyeit az utóbbi időben”.

„Korábban pozitívabb voltam, de miután láttam a Luna, a Terra és most az FTX ügyeket… Nem tudom, [hogy] látjuk-e majd ennek az új technológiának a valódi hasznát, legalábbis a monetáris politika szempontjából” – mondta Rhee.


Olvastad már? Az Ukrán Nemzeti Bank bevezetné a digitális hrivnyát

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Közelgő Bitcoin-eladási hullámra figyelmeztet egy közgazdász

A piaci megfigyelők nagy érdeklődéssel várják a közeljövőben esedékes Piaci Bizottság, a FOMC ülését, illetve, hogy lesz-e kamatvégés, amely rövid távon befolyásolhatja a Bitcoin és...

Egy norvég város szeretné bezárni a náluk működő Bitcoin bányát, de így emelkednek az áramdíjak

Hadsel lakói arra törekednek, hogy bezárják a helyi Bitcoin bányát, de ennek következményeként most magasabb villanyszámlákkal kell szembenézniük. A Noranett hálózat menedzsere szerint a bányászat...

A TradFi titán DTX Exchange túlszárnyalja a szeptemberi becsléseket 30,000 regisztrációval, a Toncoin szendved, míg az AAVE összeomlik

Bizonyos kriptopénzek gyorsan skálázódnak, mint például a Toncoin (TON), amely a top 10-es listán pozícionálta magát. Ez történik a DTX Exchange (DTX) esetében is, amely az...

Berúgta az ajtót a $MEMEBET Token: már 200 ezer dollár felett jár az előértékesítés

A Memebet ($MEMEBET) bizony erősen indított, hiszen csak szeptember 10-én nyitotta meg az előértékesítését, de cikkünk írásakor már bőven 212 ezer dollár felett jár a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.