Hogy volt 2020 a kriptóban? Harmadik negyedév

A nyár a defi felemelkedéséről szólt, és arról, hogy a MicroStrategy begyújtotta a rakétákat. Ez a nyár szomorú volt, sokan örülhettünk, ha egyáltalán elmehettünk valahová otthonról, de eközben őrült dolgok történtek.
A defi berobbant a kriptós köztudatba, a Dogecoin Elon Musk segítségével fogott hozzá a világ elfoglalásához, a Twittert pedig meghekkelték, de csak azért, hogy elképesztő amatőr módon próbáljanak bitcoint kicsalni az emberekből.

A második negyedévről szóló összefoglaló ide kattintva olvasható.

Júliusban az Aave, Compound, és a Maker szép lassan ráadta a gőzt a motorokra, de vélhetően ők sem számítottak arra az őrültre, amelyet aztán elszabadítottak.
Ezek a platformok, a pénzpiaci szolgáltatásokat teszik elérhetővé a felhasználóik számára, akik eközben a kulcsaik birtokában maradnak.
A gyújtószikrát az jelentette, hogy a platformok elkezdték kiadni a saját tokenjeiket, hogy így ösztönözzék a felhasználói aktivitást.
Első körben, a Compound esetében szavazati jogot kaptak a felhasználók, amellyel beleszólhatnak a platform ügyeibe, ahogy a részvényesek beleszólhatnak egy részvénytársaság ügyeibe.


A közösség azonban nem törődött a szavazással, nagyon is törődött viszont azzal, hogy ezeknek a tokeneknek árfolyama, és vevőközönsége van.
Megkezdődött tehát a hozamvadászat, vagy kamatfarmolás, amely során a felhasználó nem elsősorban pénzügyi szolgáltatást akar igénybe venni, hanem a lehető legtöbb jutalom-tokent bezsákolni, hogy eladhassa.
Július végére a defi szektor 3 milliárd dolláros üzletággá növekedett, többek között a Yearn.Finance alapítójának Andre Cronje-nek köszönhetően.
Ő például többször el is mondta, hogy a YFI token nem ér semmit, nem arra lett kitalálva, „ne vegyetek belőle”. A közösséget ez nem érdekelte, az árfolyam csúcsa pedig egészen a 43000 dollárig kúszott fel.

Az NFT kora

Az NFT sokak számára digitális macskákat, esetleg kártyajátékokat jelent. Van még virtuális parcella a Decentraland világában, és vannak piacterek, mint például a Nifty Gateway, amelyek egyre népszerűbbek.
A kriptopénzekkel ellentétben, amelyek egymással helyettesíthetők, az NFT egyedi, minden példányából csak egyetlen létezik.
Az NFT-szektor forgalma júliusban lépte át a 100 millió dolláros határt, és azóta is folyamatosan növekszik.
Ahogy telik az idő, a fejlesztők egyre újabb és újabb felhasználási módokat találnak az NFT technológia számára. Frakcionalizált műkincs-kereskedelem, vagy akár zálog egy defi protokollban, mind lehetséges.

Július közepén meghekkelték a Twittert

Ha te irányítod a világ legbefolyásosabb Twitter-fiókjait, elég sok mindent megtehetsz. Például a kedvenc filmedről elmondhatod, Donald Trump nevébe, az ő Twitter fiókját használva, hogy az a világ legjobb filmje.


Az biztos, hogy a legtöbben valami ambíciózus dolgot tennének, nem csak egy alap bitcoin-csalást próbálnának összehozni. Pedig akiknek a nyáron sikerült feltörniük a rendszert, pontosan ezt tették, a szokásos, „küldj bitcoint, kétszer annyit küldök vissza” szöveggel.
Nagyjából 120 ezer dollárnyi BTC-t zsákmányoltak, a Twitter pedig letiltotta a használati jogot az összes igazolt fiók számára, emiatt a közösség nagyjából tíz percig végtelenül szomorú volt.

A Dogecoin meghódítja a világot

Alig két nappal a feltörés után Elon Musk, a SpaceX és a Tesla vezére tweetelt egy viccet arról, hogy a népszerű memecoin, a Dogecoin hogyan fogja meghódítani a világot.
Érdekes módon az árfolyam ezután hirtelen megugrott. Ilyen ereje van egy Musk-féle Doge tweetnek, azelőtt, és azóta is láthattunk már ilyent.

MicroStrategy bevásárlás

Idén augusztusig a MicroStrategy csak egy volt a techcégek sorában. Aztán az ügyvezetőjük, Michael Saylor nyilvánosan bejelentette, hogy a cégük 250 millió dollárnyi pénztartalékot váltott át dollárról bitcoinra.
Ez vízválasztónak bizonyult az intézményi beszállók számára, és Saylor nagy nevet szerzett magának a kriptoközösségben.
A cég nem sokkal ezután újabb 225 milliót fektetett BTC-be. Emellett Saylor rendszeresen nyilatkozik olyan stílusban, hogy „Istent Satoshinak hívják”.


Néhány elemző persze leminősítette a MicroStrategy részvényeit a „túlzott bitcoin-fókusz” miatt, de a jelek szerint a részvénypiacot egyáltalán nem érdeklik ezek az elemzők, a cég papírjait jó áron veszik.

Olvastad már? Ilyen bitcoin árfolyamot várnak a guruk 2021-re

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.