Házfelújításra is felhasználták az ellopott 8 millió dollárt a PlexCoin csalói

Egy új vádirat látott napvilágot abban az ügyben, amelyben az állítások szerint három kanadai lakos a PlexCoin ICO-átverés során 8 millió dollárt gyűjtött össze még 2017-ben.
Három kanadai lakos érintett abban az ICO-átverésben, amely a PlexCorps kriptoprojektjeként összesen nagyjából 8 millió dollár értékben károsította meg résztvevőit.

Az Ohio állam északi kerületének államügyészsége által július 24-én megjelentetett nyilatkozatban a PlexCorps-tulajdonos Dominic Lacroix és Sabrina Paradis-Royer, valamint Yan Ouellet volt alkalmazott szám szerint 5 vádpontban lehetnek vétkesek, amelyek között a bűnszövetkezés értékpapírcsalás és utalási csalás elkövetésére, valamint bűnszövetkezés pénzmosás elkövetésére tevékenységek is szerepelnek.
A három vádlott több millió dollárnyi befektetési vagyon mozgatásáért felel: a vállalat saját kriptopénzének szánt PlexCoin tőkebevonása során a befektetők által beruházott összegeket saját számlájukra utalták.
A jogalkotók szerint a 8 millió dollár egy részét a mindennapi kiadások fedezésére, valamint házfelújítási célokra használták.

Becsapták a befektetőket

A vádirat állítása szerint Lacroix, Paradis-Royer és Ouellet közösségimédia-bejegyzéseiken és weboldalakon keresztül tévesen mutatták be a PlexCoint a befektetőknek.
Az amerikai államügyészség szerint mindhárman hamisan állították, hogy a PlexCorps vezetősége egy Szingapúrban székelő, szakértőkből álló csapat, a befektetők pedig 29 napon belül akár 1345%-os megtérülésre számíthatnak.
A PlexCorps 9.269.218 dollárt szedett össze a PlexCoin ICO-n keresztül ezen állítások révén.
 

Elkezdődött a pereskedés

Az ohioi eset csak a legutóbbi fejlemény, amely az ICO elkövetőivel kapcsolatban történt.
Az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) még 2017 decemberében rendelt el vészhelyzeti eszközbefagyasztást a PlexCorpsszal, valamint Lacroix-val és Paradis-Royerral szemben azon ügy részeként, amely az értékpapírtörvények megsértése miatt folyt.
Amikor 2018 júniusában megújították a befagyasztást, az SEC úgy hivatkozott Lacroix-ra, mint egy „visszaeső quebeci értékpapírtörvény-sértőre”.
A Cointelegraph még augusztusban számolt be arról, hogy az SEC sikeresen kieszközölt egy 7 millió dolláros elszámoltatást a PlexCorps, Lacroix és Paradis-Royer között.
Ezek ketten 4,5 millió dollárt kellett fizessenek — vagyis durván az ICO során gyűjtött pénz 55%-át —, további 1 millió dolláros polgári büntetést, valamint egyenként 348.145,25 dollár egyéb költséget.

Olvastad már? Éves csúcson az Ethereum árfolyama: ezért nyomhatja le a konkurenciát

Kiemelt kép: cryptovibes.com
Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.