Feltörték a japán Zaif kriptotőzsdét – közel 6.000 BTC tűnt el

A japán kormány által is elfogadott kriptovaluta váltót, a Zaifot feltörték. A kár a becslések szerint közel 60 millió dollár, a váltó állítása szerint pedig legalább 5966 bitcoint tulajdonítottak el tőlük. Az ellopott BTC-k egy része a tőzsde saját tulajdona, egy része viszont a befektetőké.

Feltörték a Zaifot

A Zaif szeptember 19-i nyilatkozata szerint a váltó hackertámadás áldozatául esett. A váltót üzemeltető Tech Bureau Inc. elmondta, hogy hétfőn szerverükön abnormális viselkedést észleltek, így azonnal felfüggesztettek minden fizetési, letéti és váltási szolgáltatást.

A váltó azt írta, hogya szokatlan viselkedést szeptember 14-én 17.00 és 19.00 között észlelték.

„A felhasználói egyenlegekről a rendszeren kívülről végeztek jogosulatlan jóváírásokat és utalásokat, valamint az általunk kezelt kriptóban tárolt tőke egy része is illegálisan kiutalásra került.” – áll a jelentésben.

A vállalat úgy hiszi, hogy a hackerek csak a BTC, BCH és MONA kriptovalutában tárolt egyenlegeket támadták, a fentiekben írt 5966 BTC csak a bitcoinban tartott összegek közül tűnt el, a másik két érme esetében még vizsgálják a támadás súlyosságát. A Tech Bureau elmondta, hogy ezek esetében a kár mértéke még nem ismert, ugyanis a szervereket egészen addig nem fogják újraindítani, amíg tökéletesen meg nem bizonyosodnak azok biztonságosságáról. Mindazonáltal a vállalat igyekszik felbecsülni a veszteséget:

„Becsléseink alapján 6,7 milliárd jen (60 millió dollár) értékű kriptovaluta tűnt el, beleértve a BCH-t és a MONÁ-t is.”

A cég szerint a teljes kárból 19,6 millió dollárnyit (2,2 milliárd jen) a válttó kriptovalutáiból, 40 millió dollárnyit (4,5 milliárd jen) pedig az ügyfelek letétjeiből tulajdonítottak el. A Kyodo News-nak azt nyilatkozták, hogy az érintett ügyfelek kárrendezéséhez a Fisco Rt. nevű leányvállalatától kérnek majd segítséget.

Nyomozás és újraépítés

Közleményében a vállalat bejelentette, hogy szeptember 18-án a pénzügyminisztériumnál megtette a szükséges lépéseket a jogsértéssel kapcsolatban. „Ez bűncselekmény” – írta a Tech Bureau, ezért is kérték az ügy kivizsgálását.

„Jelenleg biztonsági rendszerünk megerősítésén és alapos ellenőrzésén dolgozunk, hogy minél hamarabb újra tudjuk indítani a tőzsdei szolgáltatásokat.”

A 2014-ben Oszakában alapított kriptovaluta váltó egyike a japán kormány által jóváhagyott 16 kriptokereskedési platformnak. Az ország pénzügyi szolgáltatási ügynöksége (FSA) két üzleti fejlesztési eljárást folytatott le a vállalattal, az elsőt március 8-án, a másodikat pedig június 22-én. Az FSA nagyobb figyelmet fordít a kriptovaluta tőzsdékre, mióta januárban a Coinchecktől hackerek 58 milliárd jen (534 millió dollár) értékű NEM-tokent loptak el.

 

Forrás: news.bitcoin.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod! 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.