Félnek a kriptótól, de már az alapkezelők is megkerülhetetlennek tartják

Bár a hagyományos alapkezelők továbbra is ódzkodnak a Bitcoinba és az etherbe való befektetéssel kapcsolatban, úgy tűnik, hogy a digitális eszközökkel szembeni kitettségük növekszik.
A PricewaterhouseCoopers, azaz a PwC új kutatása szerint a hagyományos fedezeti alapok lassan felkarolják a kriptopénz-befektetéseket, de a piac további érésével korlátozottan tartják a kitettségüket.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A PwC 4. éves globális kriptofedezeti jelentésében azt írta, hogy a megkérdezett hagyományos fedezeti alapok nagyjából egyharmada már befektetett olyan digitális eszközökbe, mint a Bitcoin (BTC). Az úgynevezett „multi-stratégiai” fedezeti alapok fektettek be a legnagyobb valószínűséggel, őket követik a makro-stratégiai és a részvénystratégiai cégek.
A PwC által vizsgált fedezeti alapok többsége több mint 1 milliárd dollárnyi kezelt vagyonnal rendelkezik. Forrás: PwC.

A jelenleg a kriptotérbe fektető fedezeti alapok 57%-a a teljes kezelt vagyonának kevesebb mint 1%-át allokálta. A jelenleg befektetett cégek kétharmada tervezi, hogy 2022 végéig növeli kitettségét.
A válaszadók a „szabályozási és adózási bizonytalanságot” jelölték meg a befektetések legnagyobb akadályaként. Konkrétan aggasztja őket a globálisan széttagolt szabályozási környezet, valamint az eszközosztály szabályozására vonatkozó nem egyértelmű iránymutatás.
A 2022 első negyedévében végzett felmérésben összesen 89 fedezeti alap vett részt.
A fedezeti alapok és más hagyományos vagyonkezelők a kriptoszektor fejleményeit figyelik, hogy felmérjék, érdemes-e befektetni a térbe. Bár több fedezeti alap indított kriptodivíziós részleget és kezdett el befektetni a kriptovilágba, a cégek többsége továbbra is a pálya szélén áll.
Érdekes módon egy 2021-es, 100 globális fedezeti alapot vizsgáló felmérésből kiderült, hogy a menedzserek arra számítanak, hogy öt éven belül átlagosan 10,6%-ot fognak kriptóba fektetni.
Bár a kriptoeszközök 2022 nagy részében elhúzódó medvepiacon voltak, úgy tűnik, hogy az intézményi befektetők megveszik a legutóbbi áresést. A bitcoin befektetési termékekbe, például a tőzsdén kereskedett alapokba és a Grayscale GBTC termékébe történő beáramlás a múlt héten 126 millió dollárral nőtt a CoinShares szerint.
A Bitcoin befektetési alapok csendben több mint 500 millió dollár nettó beáramlással gyarapodtak az idén.

Olvastad már? Eladtad a Solanádat? Van egy rossz hírünk

Forrás: Cointelegraph

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.