Felejtsd el a Librát, más közösségi médián keresztül is küldhetsz bitcoint

Egyébként is, kit érdekel a Libra? Hiszen ott a Block Matrix, egy olyan cég, melynek alkalmazásával bitcoint küldhetünk különböző közösségi oldalakon keresztül (kivétel a Facebookot).

A startupok betörtnek a közösségi médiába

Felejtsd el a Facebook Libra „kriptopénzét”. Az egyesült királyságbeli Block Matrix a Bottle Pay fejlesztésén dolgozik – ez egy olyan alkalmazás, mellyel közösségi hálókon keresztül küldhetünk és fogadhatunk bitcoint.
A felhasználói élmény kialakításában céljuk, hogy a rendszer minél gördülékenyebb legyen. A felhasználók attól függetlenül küldhetnek bitcoint bármelyik ismerősüknek, hogy rendelkeznek-e Bottle Pay-felhasználóval.

A cégre máris felfigyelt több privát befektető.

Lehet, hogy a tokeneladások még nem állnak készen az Egyesült Királyságban, de a bitcoinprojektek privát finanszírozása úgy tűnik, megtalálta a maga helyét.
A Block Matrix 2 millió dollárnyi finanszírozást szerzett az alkalmazás fejlesztésére, amely – reményeik szerint – mindenki számára még hozzáférhetőbbé teszi a bitcoint, illetve növeli az emberek tudatosságát a digitális valutákról és a blokkláncokról.

1 milliárd felhasználó a cél

A tőkének hála máris nyolc főre növekedhetett a fiatal cég csapata. A befektetés további részét az alkalmazás és a Bottle Pay platform fejlesztésére tették félre.
Érdekességképpen, a Facebook nem szerepel a Bottle-támogatott közösségi médiaoldalai között. A Facebook által üzemeltetett Instagram ennek ellenére helyet kapott a listán.

Forrás: bottle.li

A cég azt is elmondta, hogy hagyományos és kereskedői platformokra is szeretne kiterjeszkedni. Ez lehetővé tenné, hogy a kereskedők és vállalkozások bitcoinban kapják meg fizetéseiket a Bottle Pay segítségével.
Pete Cheyne, a Newcastle-i techcég alapítója elmondta:

 „Próbáljuk áttörni a határokat, hogy mindenki használhassa a bitcoint… Kezdeti célunk a Bottle Pay lesz. Ezzel szedtük össze a kezdő befektetői tőkét, így ez adja termékünk gerincét. Azt akarjuk, hogy az emberek hitelesíthessék magukat az alkalmazáson keresztül egy olyan felhasználóval, amit már ismernek és megbíznak benne.”

A cég jelenleg 11 000 felhasználóval rendelkezik, de elég ambiciózus célokat tűzött ki. Nem kevesebb, mint egymilliárd felhasználóval szeretnének hosszú távon rendelkezni.
Cheyne elmondta:

 „A világ legnagyobb fizetőképes bitcoincsoportjával szeretnénk rendelkezni.”

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.