Fekete pénteki kiárusítás a bitcoin piacán is – csakúgy, mint 2020-ban

Furcsa déjà vu érzés járja át a kriptopiacokat, mivel a fekete péntek ritka ismét vásárlási lehetőséget kínál – pont a végszóra.
Lehet, hogy a Bitcoin (BTC) 20%-kal elmarad az eddigi csúcsoktól, de ez egy nagyszerű lehetőség arra, hogy „megvegyük a zuhanást” – állítják az elemzők.
A fekete péntek idén méltó a nevéhez a kriptopénzek terén, mivel a Bitcoin és számos altcoin is a hat hete legalacsonyabb szinttre zuhant vissza.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Kétségek az 53.000 dolláros padló felett

Az éjszakai eladási hullámot követően, amelyet a csökkenő amerikai dollár és a covid-19 által  megtépázott makropiacok váltottak ki, a BTC/USD árfolyama 54.000 dollár közelébe került.
Miközben a mainstream média nagy feneket kerít a zuhanásnak, mások távolról sem aggódnak – a jelenlegi árak vitathatatlanul kitűnő belépési lehetőséget kínálnak.


Mások a Bloomberg egy térdcsapásszerű cikkén viccelődtek, amelyben a kiadvány kezdetben azt nyilatkozta, hogy a Bitcoin „medvepiacra lépett”.
A rövid távú célokkal kapcsolatban a népszerű kereskedő és podcastházigazda, Scott Melker figyelmeztetett arra, hogy ne menjünk a csordával, és várjuk ki az alacsonyabb szinteket a vásárlással.
„Úgy tűnik, mindannyian 53K-t akarunk látni, ami általában azt jelenti, hogy 53,5K-nál kapunk front runt, vagy az ár egyenesen átbukik, és HFSP-t kapunk” – tweetelte.

„A tömeg ritkán kapja meg, amit akar”.

Annak jeleként, hogy az eladás valószínűleg még nem ért véget, a finanszírozási ráták a tőzsdéken továbbra is magasak, annak ellenére, hogy a 24 órás likvidációk megközelítik a 700 millió dollárt.

Emlékszel a tavalyi fekete péntekre?

Melker eközben rámutatott az amerikai dollár és a Bitcoin közötti szokatlan korrelációra, amely fiktíve a vírus okozta rázkódásnak köszönhető.
Ahogy a Cointelegraph gyakran megjegyzi, a Bitcoin hajlamos fordított korrelációt mutatni a dollárral, az utóbbi pénteken pedig hosszú győzelmi sorozatot szakított meg.
A legnagyobb kriptopénz azonban távolról sem az erejét próbálta megmutatni, hanem a makropiacokkal és az amerikai dollár valutaindexével (DXY) együtt esett.


A Bitcoin további veszteségeinek útjában egy súlyos vevőtámasz blokk áll 53.000 dollárnál – nagyjából a kriptopénz 1 billió dolláros piaci kapitalizációjának megfelelő területen.
Eközben a történelmi adatok időszerű emlékeztetőül szolgálnak arra, hogy a fekete pénteki alkuk valamiféle általános jelenség lehet a Bitcoin esetében.


2020 novemberének végén a BTC/USD 16.400 dollár körüli szintre süllyedt – hogy aztán három év óta először nekivágjon a 20.000 dollárnak, és megverje azt.

Olvastad már? Az Ethereum több mint egymillió ETH-t égetett el az elmúlt 3 hónapban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Elhalasztotta a döntéshozást az SEC a spot XRP-ETF ügyében

Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete elhalasztotta a döntéshozást több kripto-ETF ügyében is. Ezek között van a spot Dogecoin és az XRP-ETF is. Az ügynökség június...

Belépett az amerikai piacra a Worldcoin – komoly növekedés állhat előtte

Prémium Worldcoin (WLD) A Worldcoin árfolyama készen áll arra, hogy megvédje az 1 dolláros támaszt. Egész nap stabilan e szint felett maradt. Bár az eladói nyomás alacsony volt,...

Ez mindent megváltoztathat Solana számára – a befektetők nagy tétet tesznek

Az elmúlt három év során egy jelentős tulajdonos csendben 13 millió dollár értékben vásárolt SOL-t, és a piac kezd felfigyelni erre. A határidős érdeklődés elérte...

Egy aranykereszt alapján komoly növekedés előtt állhat a bitcoin

A bitcoin MVRV-aránya nemrég aranykeresztet alkotott a 365 napos mozgóátlagával. Ez a minta korábban gyakran erős emelkedést jelzett előre. Ugyanakkor az ár épp a fontos ellenállási...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.