Esik a defiszektor, ki tudja hol áll meg?

Az elmúlt két hónap brutális volt a defipiac számára. Miközben az ágazat fundamentumai érezhetően erősebbek mint valaha, és a defiszerződésekben zárolt érték is folyamatosan növekszik, a terület alapjául szolgáló hálózatok coinjai – pl. az Ethereum is – eséseket könyvelhetett el nyári rekordjaihoz képest.

Bár a bitcoin sorra döntögeti idei rekordjait, a deficoinoknak nem megy ilyen jól a soruk.

Az egyik kriptoeszköz-elemző még október elején arra hívta fel a figyelmet, hogy egy átlagos deficoin 65%-ot esett nyári csúcsához képest.

Elemezésének megjelenése óta a decentralizált pénzügyi piac állapota csak rosszabbodott, ahogyan egyre több Ethereum-alapú coin folytatta csökkenését.

Mindezek ellenére Su Zhu, a Three Arrows Capital vezérigazgatója azt mondja, az altkoinszektor megshortolásának a lehetősége valószínűleg már elmúlt.

A defik megshortolása többé már nem jövedelmező

A prominens befektető most úgy véli, hogy a defi shortolása többé már nem sorolható a jövedelmező befektetési lehetőségek közé.

Október 30-án azt írta, nem gondolja, hogy a „defi shortolása jó r/r-rel rendelkezne most” az amerikai dollárral szemben.

Hozzátette: úgy gondolja, az első számú projektek olyan ponthoz értek, ahol a hosszú távon befektetők a fiat felhasználásával halmozzák majd fel befektetéseiket, egy hosszú futásra számítva.

https://twitter.com/zhusu/status/1322354053276299264?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1322354053276299264%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fcryptoslate.com%2Ftop-fund-manager-thinks-ethereum-defi-shorts-make-little-sense-here%2F

Még ha az „elkövetkező néhány hónapon belül” kijelentésnek köszönhetően óvatosnak is hat predikciója, elvárásai szerint az összes altcoin 95%-a lent lesz a bitcoinhoz képest.

Azt nem nevezte meg, mely coinok tartoznak majd ebbe a kategóriába, és melyek nem.

Ne számítsunk további csökkenésre – állítja a kriptoelemző

Bár a defi shortok jövedelmezősége továbbra is kérdéses, azt azért el kell mondani, semmilyen biztosíték nincs arra, hogy ne lenne még a jelenlegi szinteknél is lejjebb,

Qiao Wang, kriptoeszköz-kezelő, a Messari korábbi termékvezetője nemrég az alábbit mondta a kriptoszektor jövőjének alakulásáról:

„Folyamatosan változnak a nézeteim, és sajnos úgy néz ki, hogy még több szenvedésre kell számítani a defiben. Eredetileg azt gondoltam, nem lesznek 80-90%-os esések – amelyek jellemzők az altokra – a defibefektetők szofisztikáltsága miatt, ez azonban később érvényét vesztette.”

Külön kiemelte négy kriptopénz árműveleteit: ezek a Yearn.finance, az Aave, a Uniswap, valamint a Synthetix Network Token.

Ez a négy kriptopénz, amely a teljes defiágazat magjának számít, az elmúlt napok során masszív csökkenéseket produkált.

https://twitter.com/QwQiao/status/1321774505786806272?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1321774505786806272%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fcryptoslate.com%2Ftop-fund-manager-thinks-ethereum-defi-shorts-make-little-sense-here%2F

A coinok zuhanása azt is jelenti, hogy a befektetők valószínűleg bearishen viseltetnek a teljes defiszektor irányában is.

Olvastad már? Az új Huawei okostelefonok előre telepített digitális jüan tárcával érkezhetnek

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.