Eltűnt 10.000 Antminer

Azzal vádolják a Bitmain korábbi munkatársait, hogy „illegálisan” költöztettek el 10.000 Antminer bányászgépet a cég egyik mongol kriptobányájából.
Tovább zajlanak a hatalmi harcok a Bitmainen belül, már nemcsak „illegális hatalomátvételről” van szó, hanem bányászgépek ellopásáról is.

A Bitmain által irányított Antminer WeChat-csatornájában azzal vádolják a Bitmain korábbi munkatársait, hogy „illegálisan költöztettek el” 10.000 Antminer bányászgépet a cég egyik mongóliai kriptobányájából.
A gépek, melyek közt S17, T17 és S9 sorozatú modellek is szerepeltek, július közepén tűntek el és ez „komoly gazdasági veszteséget jelent a cég és ügyfelei számára.” Az incidenst jelentették a hatóságoknak.
Nemcsak a Bitmain, de azon ügyfeleik bányászgépei is eltűntek, akik azt választották, hogy berendezéseiket a cég működtesse saját telepükön.
Micree Ketuan Zhan, a Bitmain társalapítója a cég Weibo-fiókján azt írta, hogy a hataloméhes páros egyik fele már nincs a Bitmainnél, emellett a cég társalapítóját, Jihan Wu-t gyanusította meg a gépek eltűnésével.
 

Hatalom, vagyon és irodai harcok

A vita tárgya a két társalapító között alakult ki arról, hogy ki a Bitmain jogi képviselője.
2019 októberében Wu megírta, hogy Zhan egy „illegális hatalomátvétellel próbálkozik” és a páros azóta vitában áll a cég irányítása fölött.
Májusban a Bitmain pénzügyi igazgatóját letartóztatták, mert részt vett egy Zhan elleni támadásban, miután Zhan próbálta visszaszerezni a Bitmain kínai leányvállalatának irányítását.
Júniusban arról lehetett olvasni, hogy Zhan őröket vett fel, hogy erővel szerezze vissza az irányítást a Bitmain pekingi irodája felett. Zhan emellett jogi úton is próbálja visszaszerezni az irányítást.
Továbbra is Wu irányítja a Bitmain hongkongi irodáját és a cég tavasszal ismét elmondta, hogy érvényes Zhan októberi kirúgatása. Zhan  tovább folytatja próbálkozásait, hogy a kontinentális Kínában próbálja visszaszerezni a cég irányítását.

Olvastad már? Peter Brandt szerint a világ nem fogja alkalmazni a bitcoin- vagy aranystandardot

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Fontos támaszhoz ért a HYPE árfolyama a 22 százalékos esés után

A Hyperliquid HYPE tokenje 22%-kal esett vissza a 75 dolláros történelmi csúcsáról, így a 2026-os emelkedő trendje fontos támaszteszt elé került. A piaci aktivitás a derivatív...

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.