Elképesztően pesszimisták az EU gazdaságával kapcsolatban a vezérigazgatók

A Conference Board felmérése szerint a megkérdezett vállalatvezetők 98%-a készül az amerikai recesszióra, míg a vezérigazgatók 99%-a az EU recessziójára.

„A vezérigazgatók bizalma a negyedik negyedév elején tovább csökkent, és a nagy recesszió óta a legalacsonyabb szinten van” – közölte a szervezet.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A vezérigazgatók 98%-a recesszióra számít az USA-ban

A Conference Board csütörtökön tette közzé a vezérigazgatói bizalom mérését.

A testület egy globális, nonprofit kutatócsoport, amelynek 60 országban több mint 1000 állami és magánvállalat, illetve szervezet a tagja.

A Measure of CEO Confidence „az amerikai gazdaság egészségi állapotának barométere az amerikai vezérigazgatók szemszögéből” – írta a Conference Board, hozzátéve, hogy a negyedik negyedéves felmérést szeptember 19. és október 3. között végezték, és összesen 136 vezérigazgató vett részt benne.

„A mostani felmérésben arra kérték a vezérigazgatókat, hogy írják le, milyen gazdasági körülményekre készülnek a következő 12-18 hónapban” – ismertette a testület, hozzátéve:

A túlnyomó többség – 98% – azt mondta, hogy amerikai recesszióra készülnek. A vezérigazgatók 99%-a azt is elmondta, hogy uniós recesszióra készül.

Dana M. Peterson, a Conference Board vezető közgazdásza így nyilatkozott: „A vezérigazgatók bizalma a negyedik negyedév elején tovább csökkent, és a nagy recesszió óta a legalacsonyabb szinten van.”

Roger W. Ferguson, Jr. a The Business Council alelnöke és a Conference Board kurátora úgy vélekedett:

„A vezérigazgatók most mind az Egyesült Államokban, mind Európában szinte elkerülhetetlen recesszióra készülnek. Míg a túlnyomó többség még mindig arra számít, hogy az amerikai recesszió rövid és sekély lesz, addig 10-ből közel 7 úgy véli, hogy az EU mély recesszióba kerül, amely komoly globális tovagyűrűzéssel jár majd.”

Sokan jósolták már, hogy az amerikai gazdaság recesszióba csúszhat. A JPMorgan vezérigazgatója, Jamie Dimon arra figyelmeztetett, hogy a recesszió hat hónapon belül bekövetkezhet, és a tőzsde könnyen eshet még 20%-ot.

Júniusban a vezető arra figyelmeztetett, hogy gazdasági hurrikán közeleg, és azt tanácsolta az embereknek, hogy készüljenek fel.

Augusztusban a JPMorgan főnöke megduplázta figyelmeztetését, és arra figyelmeztetett, hogy a recessziónál „valami rosszabb” is bekövetkezhet.

A Citadel vezérigazgatója, Ken Griffin a múlt hónapban azt mondta, hogy az infláció talán elérte a csúcspontját, de recesszió jön.

„Nagyon bizonytalan időszakot élnek most a befeketetők” – hangsúlyozta Griffin. A Tesla vezérigazgatója, Elon Musk szintén úgy véli, hogy „18 hónapig enyhe recesszió lesz”.

A törvényhozók is aggódnak az amerikai gazdaság recesszióba csúszása miatt.

Elizabeth Warren szenátor (D-MA) augusztusban azt mondta, miszerint „nagyon aggódik” amiatt, hogy a Federal Reserve kamatot emel és recesszióba taszítja az Egyesült Államokat.

Olvastad már? VeChain (VET) felpörgeti a fejlesztéseit

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

A Baillie Gifford is belépett a tokenizációs versenybe

A Baillie Gifford az egyik legjobb példája az úgynevezett “old money”, azaz a régivágású pénzügyi világ szereplőinek. Egy több, mint 100 éves, skót alapítású, edinburgh-i...

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.