Elképesztően pesszimisták az EU gazdaságával kapcsolatban a vezérigazgatók

A Conference Board felmérése szerint a megkérdezett vállalatvezetők 98%-a készül az amerikai recesszióra, míg a vezérigazgatók 99%-a az EU recessziójára.

„A vezérigazgatók bizalma a negyedik negyedév elején tovább csökkent, és a nagy recesszió óta a legalacsonyabb szinten van” – közölte a szervezet.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A vezérigazgatók 98%-a recesszióra számít az USA-ban

A Conference Board csütörtökön tette közzé a vezérigazgatói bizalom mérését.

A testület egy globális, nonprofit kutatócsoport, amelynek 60 országban több mint 1000 állami és magánvállalat, illetve szervezet a tagja.

A Measure of CEO Confidence „az amerikai gazdaság egészségi állapotának barométere az amerikai vezérigazgatók szemszögéből” – írta a Conference Board, hozzátéve, hogy a negyedik negyedéves felmérést szeptember 19. és október 3. között végezték, és összesen 136 vezérigazgató vett részt benne.

„A mostani felmérésben arra kérték a vezérigazgatókat, hogy írják le, milyen gazdasági körülményekre készülnek a következő 12-18 hónapban” – ismertette a testület, hozzátéve:

A túlnyomó többség – 98% – azt mondta, hogy amerikai recesszióra készülnek. A vezérigazgatók 99%-a azt is elmondta, hogy uniós recesszióra készül.

Dana M. Peterson, a Conference Board vezető közgazdásza így nyilatkozott: „A vezérigazgatók bizalma a negyedik negyedév elején tovább csökkent, és a nagy recesszió óta a legalacsonyabb szinten van.”

Roger W. Ferguson, Jr. a The Business Council alelnöke és a Conference Board kurátora úgy vélekedett:

„A vezérigazgatók most mind az Egyesült Államokban, mind Európában szinte elkerülhetetlen recesszióra készülnek. Míg a túlnyomó többség még mindig arra számít, hogy az amerikai recesszió rövid és sekély lesz, addig 10-ből közel 7 úgy véli, hogy az EU mély recesszióba kerül, amely komoly globális tovagyűrűzéssel jár majd.”

Sokan jósolták már, hogy az amerikai gazdaság recesszióba csúszhat. A JPMorgan vezérigazgatója, Jamie Dimon arra figyelmeztetett, hogy a recesszió hat hónapon belül bekövetkezhet, és a tőzsde könnyen eshet még 20%-ot.

Júniusban a vezető arra figyelmeztetett, hogy gazdasági hurrikán közeleg, és azt tanácsolta az embereknek, hogy készüljenek fel.

Augusztusban a JPMorgan főnöke megduplázta figyelmeztetését, és arra figyelmeztetett, hogy a recessziónál „valami rosszabb” is bekövetkezhet.

A Citadel vezérigazgatója, Ken Griffin a múlt hónapban azt mondta, hogy az infláció talán elérte a csúcspontját, de recesszió jön.

„Nagyon bizonytalan időszakot élnek most a befeketetők” – hangsúlyozta Griffin. A Tesla vezérigazgatója, Elon Musk szintén úgy véli, hogy „18 hónapig enyhe recesszió lesz”.

A törvényhozók is aggódnak az amerikai gazdaság recesszióba csúszása miatt.

Elizabeth Warren szenátor (D-MA) augusztusban azt mondta, miszerint „nagyon aggódik” amiatt, hogy a Federal Reserve kamatot emel és recesszióba taszítja az Egyesült Államokat.

Olvastad már? VeChain (VET) felpörgeti a fejlesztéseit

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.