Elismert személyiségek kerültek a Dogecoin tanácsadói testületébe

A Dogecoin új tanácsadói testületébe az Ethereum társalapítója és Elon Musk képviselője, Jared Birchall is bekerült.
A Dogecoin, a globális fizetési módnak szánt mémkriptopénz mögött álló fő fejlesztők bejelentették a megújult Dogecoin Alapítvány tagjait.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az új tanácsadó testületnek tagja az Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin és az Elon Muskot képviselő Jared Birchall – derül ki az alapítvány által ma megosztott közleményből.
Három prominens Dogecoin közösségi tag, Gary Lachance, Jens Wiechers és Timothy Stebbing, valamint a core fejlesztők, Michi Lumin és Ross Nicoll is tagjai az alapítvány tanácsának.
A kiáltvány vasárnapi bemutatása előtt Nicoll a Decryptnek elmondta, hogy az alapítvány „nem helyettesíti a meglévő fejlesztőket, hanem struktúrát biztosít ahhoz, hogy teljes munkaidős munkatársakat vegyenek fel a Dogecoinon való munkához, beleértve a mérnököket is”.


A kiáltvány kijelenti, hogy „Mi vagyunk a Dogecoin, a véletlen kriptomozgalom, amely mosolyt csal az emberek arcára”. Kijelenti, hogy célja „egy valuta kifejlesztése az emberekért”.
Bár van kiáltványa és honlapja, az alapítvány – ellentétben más kriptovaluták, például az Ethereum és a Cardano által fenntartott alapítványokkal – Nicoll szerint még nem jogi személy.
A csapat még dolgozik a végső részletek kialakításán, és még nem jelentették be a székhelyüket vagy az útitervüket.
Elon Musk a fejlesztőkből álló alapcsapat tanácsadója volt, mióta 2019-ben a Dogecoin vezérigazgatójává választották.
Tervük nem kevesebb, mint hogy a viccnek indult kriptopénzt életképes fizetési móddá tegyék – olyanná, amellyel rutinszerűen lehet egy csésze kávét venni, ahogy azt a Decrypt májusban exkluzívan felfedte.
A Dogecoin csapata pedig a megvalósításukhoz lenyűgöző tanácsadói gárdát gyűjtött össze.
Muskot Jared Birchall képviseli, aki korábban a Morgan Stanley vezető alelnöke volt, és Musk régi munkatársa. Tagja a Musk Alapítvány igazgatótanácsának, és a Tesla és SpaceX főnöke family office-ének vezetője.

Billy Markus, aki Jackson Palmerrel együtt alapította a Dogecoint, szintén tagja a tanácsadó testületnek, a régóta fejlesztő Max Keller és az Ethereum-társalapító Vitalik Buterin mellett.
Sokak számára az Ethereum társalapítója valószínűtlennek tűnne tanácsadónak, de a múltban nagyon pozitívan nyilatkozott a Dogecoinról, és még az Ethereummal való együttműködésre is utalt.

Olvastad már? Az ETH legnagyobb tulajdonosa most az Ethereum 2.0

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.