Elismert személyiségek kerültek a Dogecoin tanácsadói testületébe

A Dogecoin új tanácsadói testületébe az Ethereum társalapítója és Elon Musk képviselője, Jared Birchall is bekerült.
A Dogecoin, a globális fizetési módnak szánt mémkriptopénz mögött álló fő fejlesztők bejelentették a megújult Dogecoin Alapítvány tagjait.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az új tanácsadó testületnek tagja az Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin és az Elon Muskot képviselő Jared Birchall – derül ki az alapítvány által ma megosztott közleményből.
Három prominens Dogecoin közösségi tag, Gary Lachance, Jens Wiechers és Timothy Stebbing, valamint a core fejlesztők, Michi Lumin és Ross Nicoll is tagjai az alapítvány tanácsának.
A kiáltvány vasárnapi bemutatása előtt Nicoll a Decryptnek elmondta, hogy az alapítvány „nem helyettesíti a meglévő fejlesztőket, hanem struktúrát biztosít ahhoz, hogy teljes munkaidős munkatársakat vegyenek fel a Dogecoinon való munkához, beleértve a mérnököket is”.


A kiáltvány kijelenti, hogy „Mi vagyunk a Dogecoin, a véletlen kriptomozgalom, amely mosolyt csal az emberek arcára”. Kijelenti, hogy célja „egy valuta kifejlesztése az emberekért”.
Bár van kiáltványa és honlapja, az alapítvány – ellentétben más kriptovaluták, például az Ethereum és a Cardano által fenntartott alapítványokkal – Nicoll szerint még nem jogi személy.
A csapat még dolgozik a végső részletek kialakításán, és még nem jelentették be a székhelyüket vagy az útitervüket.
Elon Musk a fejlesztőkből álló alapcsapat tanácsadója volt, mióta 2019-ben a Dogecoin vezérigazgatójává választották.
Tervük nem kevesebb, mint hogy a viccnek indult kriptopénzt életképes fizetési móddá tegyék – olyanná, amellyel rutinszerűen lehet egy csésze kávét venni, ahogy azt a Decrypt májusban exkluzívan felfedte.
A Dogecoin csapata pedig a megvalósításukhoz lenyűgöző tanácsadói gárdát gyűjtött össze.
Muskot Jared Birchall képviseli, aki korábban a Morgan Stanley vezető alelnöke volt, és Musk régi munkatársa. Tagja a Musk Alapítvány igazgatótanácsának, és a Tesla és SpaceX főnöke family office-ének vezetője.

Billy Markus, aki Jackson Palmerrel együtt alapította a Dogecoint, szintén tagja a tanácsadó testületnek, a régóta fejlesztő Max Keller és az Ethereum-társalapító Vitalik Buterin mellett.
Sokak számára az Ethereum társalapítója valószínűtlennek tűnne tanácsadónak, de a múltban nagyon pozitívan nyilatkozott a Dogecoinról, és még az Ethereummal való együttműködésre is utalt.

Olvastad már? Az ETH legnagyobb tulajdonosa most az Ethereum 2.0

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.