Elismert személyiségek kerültek a Dogecoin tanácsadói testületébe

A Dogecoin új tanácsadói testületébe az Ethereum társalapítója és Elon Musk képviselője, Jared Birchall is bekerült.
A Dogecoin, a globális fizetési módnak szánt mémkriptopénz mögött álló fő fejlesztők bejelentették a megújult Dogecoin Alapítvány tagjait.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az új tanácsadó testületnek tagja az Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin és az Elon Muskot képviselő Jared Birchall – derül ki az alapítvány által ma megosztott közleményből.
Három prominens Dogecoin közösségi tag, Gary Lachance, Jens Wiechers és Timothy Stebbing, valamint a core fejlesztők, Michi Lumin és Ross Nicoll is tagjai az alapítvány tanácsának.
A kiáltvány vasárnapi bemutatása előtt Nicoll a Decryptnek elmondta, hogy az alapítvány „nem helyettesíti a meglévő fejlesztőket, hanem struktúrát biztosít ahhoz, hogy teljes munkaidős munkatársakat vegyenek fel a Dogecoinon való munkához, beleértve a mérnököket is”.


A kiáltvány kijelenti, hogy „Mi vagyunk a Dogecoin, a véletlen kriptomozgalom, amely mosolyt csal az emberek arcára”. Kijelenti, hogy célja „egy valuta kifejlesztése az emberekért”.
Bár van kiáltványa és honlapja, az alapítvány – ellentétben más kriptovaluták, például az Ethereum és a Cardano által fenntartott alapítványokkal – Nicoll szerint még nem jogi személy.
A csapat még dolgozik a végső részletek kialakításán, és még nem jelentették be a székhelyüket vagy az útitervüket.
Elon Musk a fejlesztőkből álló alapcsapat tanácsadója volt, mióta 2019-ben a Dogecoin vezérigazgatójává választották.
Tervük nem kevesebb, mint hogy a viccnek indult kriptopénzt életképes fizetési móddá tegyék – olyanná, amellyel rutinszerűen lehet egy csésze kávét venni, ahogy azt a Decrypt májusban exkluzívan felfedte.
A Dogecoin csapata pedig a megvalósításukhoz lenyűgöző tanácsadói gárdát gyűjtött össze.
Muskot Jared Birchall képviseli, aki korábban a Morgan Stanley vezető alelnöke volt, és Musk régi munkatársa. Tagja a Musk Alapítvány igazgatótanácsának, és a Tesla és SpaceX főnöke family office-ének vezetője.

Billy Markus, aki Jackson Palmerrel együtt alapította a Dogecoint, szintén tagja a tanácsadó testületnek, a régóta fejlesztő Max Keller és az Ethereum-társalapító Vitalik Buterin mellett.
Sokak számára az Ethereum társalapítója valószínűtlennek tűnne tanácsadónak, de a múltban nagyon pozitívan nyilatkozott a Dogecoinról, és még az Ethereummal való együttműködésre is utalt.

Olvastad már? Az ETH legnagyobb tulajdonosa most az Ethereum 2.0

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.