El Salvadorban nem kell adót fizetni a bitcoinos nyereségből a külföldi befektetőknek

A múlt héten a világon először vezette be egy állam, El Salvador, hivatalos fizetőeszközként a bitcoint.
Most egy új szabály lehetővé tenné a külföldi befektetők számára, hogy a bitcoinon elért árfolyamnyereség után ne kelljen adót fizetniük.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Javier Argueta, Nayib Bukele elnök jogi tanácsadója a sajtónak adott nyilatkozatában elmondta, „egyértelműen az a cél, hogy az ország vonzó legyen a külföldi befektetők számára, és sem a tőkenyereségen, sem más bevételen nem keletkezik adóteher”.

El Salvador a bitcoinra szavaz

Hónapokig tartó előkészületek után a múlt héten életbe lépett a törvény az országban, amely hivatalos pénznemmé tette a bitcoint. A lépés nem meglepő módon számos kritikát eredményezett.
A nyár folyamán a Világbank visszautasította az állam felkérését, hogy legyen a segítségére az átmenetben.
A szervezet szóvivője a szokásos kamu környezetvédelmi és átláthatósági aggályokat hozta fel indoklásul.

„A kormányzat felkért minket a közreműködésre, de ez az ügy nem olyasmi, amelyet a Világbank támogatni tudna.”

(Szerkesztői megjegyzés: a bitcoin esetében nem létezik tényleges környezetvédelmi aggály, az átláthatatlan cégstruktúrával rendelkező Világbank pedig nincs olyan pozícióban, hogy a nyilvános, elosztott főkönyvvel rendelkező bitcoint érdemben kritizálja. Ez a két kritika két egészen más dolgot jelent. A környezetvédelmi aggályok arra utalnak, hogy fogalmuk sincs a Bitcoin működéséről, a transzparencia pedig annyit jelent, hogy zavarja őket, hogy rákényszerülnének az átláthatóságra a használat során.)
Hasonlóképpen az IMF is úgy vélekedett, El Salvador lépése gazdasági, pénzügyi és jogi problémákhoz vezethet.
Ők már a bevezetés előtt egy héttel belekezdtek a lejárató kampányba, amely során a bitcoint, mint privát kibocsátású pénzt jelentős kockázatúnak nevezték, a nemzeti pénzként való bevezetését pedig kerülendőnek.
Ezzel együtt a helyi lakosság lelkesedése sem egyöntetű, még tüntetéseket is szerveztek. A beszámolók alapján pedig a kormányzat kemény eszközökkel próbálja meg elhallgattatni a kritikusokat.

Egyes hírek alapján a tüntetések egyik fő szervezőjét végzés nélkül tartóztatták le, röviddel ezután viszont ki is engedték.
Más nézőpontok szerint a tüntetések nem egyértelműen a bitcoin ellen irányulnak.
Az ország 20 éve tért át a dollár használatára, amely a lakosság nagy részének anyagi károkat okozott. Sokan most attól félnek, ugyanez fog történni.

Olvastad már? Medvés hangulat megerősítve? 5 dolog, amire a héten figyelni kell a Bitcoint illetően

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin 95 ezer dollár környékén kószál – Az 1 millió már látótávolságban

Vendégbejegyzés Sokak számára egészen meglepő, hogy a Bitcoin ($BTC) a múlt héten visszaszerezte a 95.000 dollárt, és a helyzet az, hogy ez nem csupán egy kérészéletű...

A csalásokkal venné fel a harcot az új brit kriptoszabályozás

Az Egyesült Királyság Pénzügyminisztériuma és Rachel Reeves pénzügyminiszter új kriptoszabályokat javasoltak. Céljuk, hogy „támogassák az innovációt, miközben fellépnek a csalók ellen”. Egy április 29-i közleményben a...

Érkeznek a kisbefektetők a kriptopiacra – indul a következő hullám?

Az évek során a kriptovaluta-emelkedések során mindig megfigyelhető volt az a pont, amikor a kisbefektetők is beléptek a piacra. Sokan úgy vélik, hogy az amerikai választások...

A TON lehet a 2025-ös altcoin szezon nagy nyertese? – Árfolyamelemzés és fundamentumok

Prémium Toncoin (TON) A Toncoin (TON), egy nagykapitalizációjú altcoin, amelynek teljesen hígított értéke körülbelül 16 milliárd dollár, napi átlagos kereskedési volumene pedig körülbelül 114 millió dollár. Az elmúlt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.