Egyre népszerűbb a digitális rubel gondolata Oroszországban

Az orosz parlament alsóházában, az Állami Dumában felhívást tettek közzé a digitális rubel tartalékvalutává tételére.
Eközben Nyugaton aggályok merültek fel azzal kapcsolatban, hogy az orosz fiat új inkarnációját az országot elszigetelő szankciók kijátszására használhatják.

A digitális rubel tartalékvalutaként szolgálhat, mondja a törvényhozó

A növekvő nyugati szankciókkal szemben a moszkvai tisztviselők azon gondolkodnak, hogyan lehetne kijátszani azokat a korlátozásokat, amelyek már eddig is korlátozták Oroszország hozzáférését a devizatartalékaihoz és a globális pénzügyi piachoz.
Szergej Mironov, aki az ellenzéki „Egy igazságos Oroszország” frakciót vezeti a Dumában, a szövetségi kormányt, a központi bankot és a szankciókkal szembeni fellépéssel foglalkozó operatív központot a digitális rubel bevezetésére szólította fel – jelentette az orosz média és a Forklog.
A magas rangú parlamenti képviselő szerint a kezdeményezés célja a központi banki digitális valuta (CBDC) kibocsátása olyan konkrét célokra, mint a lakásépítési és egyéb építési projektek finanszírozása, valamint a termelési és közlekedési infrastruktúra fejlesztése.

„A digitális rubelnek teljes értékű befektetési és tartalékvalutává kell válnia Oroszország számára” – részletezte Mironov.

A képviselő úgy véli, hogy a CBDC az orosz gazdaság számára a szükséges finanszírozást az infláció növelése nélkül fogja biztosítani. A digitális rubeleket nem lehet külföldön letétbe helyezni vagy nem rendeltetésszerű célokra felhasználni – tette hozzá.
A nyugati szövetségesek attól tartanak, hogy Oroszország a kriptovalutákat – köztük a rubel digitális változatát – az ukrajnai inváziója miatt bevezetett szankciók kijátszására használhatja, és lépéseket tettek a kiskapuk bezárására.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Egy másik törvényhozó és a kriptoregulációs munkacsoport tagja, Alekszandr Jakubovszkij közelmúltbeli nyilatkozatai azt jelezték, miszerint Oroszország érdekelt abban, hogy a digitális valuták segítségével helyreállítsa a globális pénzügyekhez való hozzáférését.
Az orosz Központi Bank (CBR), amely határozottan ellenezte a kriptovaluták legalizálását, aktívan fejlesztette a digitális rubel projektet. A monetáris hatóság három évvel ezelőtt kezdett el gondolkodni egy CBDC létrehozásán.
2020 októberében közzétettek egy konzultációs dokumentumot, 2021 áprilisában pedig a bank közzétette a digitális rubel koncepcióját, amely felvázolta annak fő felépítését.
A digitálisrubel-platform tesztelése idén kezdődött, és a CBR február közepén jelentette be az első teljes tranzakciókat az egyes pénztárcák között. A várhatóan 2022 folyamán folytatódó tesztelésben egy tucat orosz bank vesz részt.
A Bank of Russia ragaszkodik ahhoz, hogy digitális valutája új lehetőségeket teremt az orosz állampolgárok, a vállalkozások és az állam számára.

Az Orosz Föderáció is igyekszik korlátozni az amerikai dollártól való függőségét. Tavaly októberben a külügyminisztérium utalt arra, hogy lehetséges a zöldhasú részleges kiváltása az orosz valutatartalékokban, és a jövőben más valutákkal, sőt digitális eszközökkel is lehet majd elszámolásokat lebonyolítani.

Olvastad már? Így árthat a kriptoiparnak az új szankciós törvényjavaslat

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.