Egyiptom korlátozza a készpénzfelvételt, megoldás-e a bitcoin?

A koronavírus okozta pánik és bizonytalanság közepette Egyiptom lett a legújabb olyan ország, amely korlátozni kezdte a pénzfelvételeket.
A magánszemélyek mostantól legfeljebb napi 635 dollárt készpénzt vehetnek fel a bankfiókból és mindössze 317 dollárt az ATM-ekből. De megoldás-e minderre a bitcoin?

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

Egyiptom korlátozza a készpénzfelvételt

A New York Times szerint az egyiptomi jegybank arra utasította az ország pénzintézeteit, hogy ideiglenes limiteket vezessenek be a pénzfelvételekre és -behelyezésekre.
Ez a legutóbbi lépés arra irányult, hogy kordában tartsák az inflációt, és elkerüljék, hogy a lakosok készpénzfelhalmozásba kezdjenek.


A bankfiókokból napi szinten maximálisan felvehető készpénz a magánszemélyek esetében 10 000 egyiptomi fontra (635 dollár), vállalatok esetében 50 000 fontra (3100 dollár) csökkent.
Ezen korlátozások alól csak azok a társaságok képeznek kivételt, amelyek a munkavállalók bérének kifizetése céljából kérvényezik a készpénzfelvételt.
A szabályozások azután lépnek életbe, hogy a lakosok tömeges pénzfelvételi hullámba kezdtek. Tarek Amer, a jegybank kormányzója vaásrnap azt mondta, hogy az elmúlt 3 hét alatt nagyjából 30 milliárd egyiptomi font (1,91 milliárd dollár) került a bankokból a lakosok kezébe.

Mint mondta:

Rájöttünk, hogy a magánszemélyek annak ellenére kezdtek tömeges pénzfelvételbe, hogy valójában nem is volt rá szükségük … Az elmúlt 3 héten 30 milliárd fontot vettek fel. Fegyelemre van szükségünk. Társadalomban élünk, gondolnunk kell másokra is.

A Bitcoin megoldás lehet?

Ahogy a Vis nevű Bitcoin-szószóló a Twitteren kiemelte:

Ezért jött létre a bitcoin

Az Egyiptomban regisztrált koronavírusos esetek száma jelenleg 800 alatt van. Az ország egészségügyi rendszere ennek ellenére egyáltalán nincs felkészülve a tömeges járványra. Az egyiptomi valuta ezen felül nagyban hajlamos az elértéktelenedésre, amely csak tovább mélyítheti ezt a krízist. A bejegyzésben idézett források szerint:

Ez korlátozhatja a felhalmozást, a pánikvásárlásokat és segíthet az árfolyam karban tartásában

Talán igen. De ismét visszatérünk ugyanahhoz a problémához, amelytől az elavult bankrendszer nem tud (nem akar?) megszabadulni. Ha valaki korlátozza a pénzed, az nem a te pénzed többé.
A Bitcoint azonban senki nem korlátozhatja. Egy jegybankár sem léphet közbe és döntheti el, hogy mennyit utalj másoknak. Ha most szétnézünk a világban Kairótól New Yorkig, látható, hogy a fiattal egyáltalán nem ez a helyzet.

Olvastad már? Gyűjts be több mint 12%-ot a BEST Tokenből évente!

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.