Egy Wall Street-i befektető véleménye a bitcoinról

A bitcoin értéke vagy elképesztően magas lesz – vagy nem fog érni semmit – állítja Bill Miller, egy Wall Street-i befektető, aki a CNBC-nek nyilatkozott mindezt.

Olvastad már? Veszélyben az euró – bankrohamra készülnek a franciák

Miller, a Miller Value Partners befektetésimenedzsment-iroda alapítója, a NBBC munkatársának, Kelly Evansának beszélt a „The Exchange” című műsorban. Egy nagyon érdekes technológiai kísérletnek nevezte a Bitcoint, és rámutatott, hogy a kriptopénz értéke évről évre több százalékponttal csökken.

A kriptopénz legalacsonyabb ára tavaly 3.200 dollár volt – mondta. Ennek ellenére annak értéke újra 4000 dollár fölött van. A befektető a következőt nyilatkozta:

„A bitcoinban megvan az a lehetőség, hogy vagy nagyon sokat – vagy semmit nem fog érni.”

A befektető azt is megfigyelte, hogy a bitcoin, legalacsonyabb árfolyamát majdnem pontosan 52 héttel a decemberi csúcsa után érte el. Ezzel szemben a tőzsdepiacok csak három-négy héttel később kezdtek zuhanni.

Bitcoin has the potential to be worth a lot, says Bill Miller forrás CNBC.
 
Miller elmondta, hogy okkal tart valamennyi kriptopénzt a portfóliójában, mivel azok áringadozása teljesen független a tőzsdék és kötvények árfolyamától. Míg a kriptó hasít, a hagyományos piacokon akár a medvék is táncolhatnak – vagy fordítva.

„Inkább bitcoinmegfigyelőnek nevezném magam, mint -hívőnek” foglalta össze

2017 decemberében a bitcoin elérte rekordnak számító 20.000 dolláros árfolyamát. Ekkor Miller saját bevallása szerint fedezeti alapja értékének felét kriptopénzekbe tette. 2018 szeptemberében a Miller Value Partners összesen 2,89 milliárd dollárt kezelt.
Hat hónappal később Miller azt állította, hogy portfóliójának 1%-át 2014 óta bitcoin teszi ki.
Hozzátette, hogy a „buborékok szükségesek ahhoz, hogy megfelelő tőke áramoljon a piacokba és, hogy meglássuk, merre haladnak az innovációk”. Ezzel arra az időszakra utalt, amikor 2018 márciusában folyamatos medve trend volt megfigyelhető a bitcoin grafikonjain.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép estét!

Legfrissebb bejegyzéseink

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.