Egy kutatás szerint több mint egymillió ausztrál rendelkezik kriptovalutával

A Roy Morgan piackutató cég friss tanulmánya szerint több mint 1 millió ausztrál rendelkezik kriptovalutával. „Az 50 év felettiek összes kriptovaluta-állományának értéke mintegy 7,6 milliárd dollár” – derül ki a tanulmányból.

Tanulmány: Több mint 1 millió ausztrál rendelkezik kriptopénzzel

A Roy Morgan ausztrál kutatócég tanulmányt készített a kriptopénz-befektetésekről. A vizsgálat 2021 decembere és idén február között zajlott, az eredményeket kedden tették közzé.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az 1941-ben alapított Roy Morgan Ausztrália legnagyobb független kutatócégeként jellemzi magát, amely „páratlan hírnévvel rendelkezik a megbízható, pontos, sokatmondó, feltáró piackutatás terén”. Ausztrália-szerte, valamint Indonéziában, Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban is vannak irodái.

A Roy Morgan legfrissebb, az ausztrálok befektetéseiről szóló kutatása szerint 5%, azaz több mint 1 millió, 18 év feletti ausztrál rendelkezik már legalább egyféle kriptovalutával.

A cég megállapította, hogy az ausztrál kriptopénz-befektetők 69%-a férfi, és a 35 év alattiak nagyobb valószínűséggel kriptopénz-tulajdonosok.

Michele Levine, a Roy Morgan Research vezérigazgatója így nyilatkozott: „A piacnak ez a felosztása azt jelenti, hogy mintegy 640.000 kriptopénz-befektető, azaz a piac közel 60%-a 35 év alatti, szemben a 35 év feletti 430.000 fővel (a piac 40%-a).”

A tanulmány továbbá azt mutatja, hogy „az 50 év feletti ausztrálok rendelkeznek a legnagyobb átlagos kriptopénz-befektetéssel, átlagosan mintegy 56.200 dollár értékben” – részletezte:

Ez az átlagos befektetés nagysága azt jelenti, hogy az 50 év felettiek összes kriptovaluta-állományának értéke mintegy 7,6 milliárd dollár – ez magasabb, mint bármely más korcsoporté, és a teljes piac több mint 35%-át teszi ki.

Egy másik cég, amely megbecsülte a kriptopénzekbe fektető ausztrálok számát, a Triple A. becslései szerint jelenleg 0,9 millió ember, vagyis a teljes ausztrál lakosság 3,4%-a rendelkezik legalább egyfajta kriptopénzzel.

Olvastad már? „Súlyos lehetőségek zónájában” van a Bitcoin Will Clemente szerint

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.