Egy indonéziai iszlám szervezet új fetvát bocsát ki a kriptohasználat ellen

-

A fetva a kriptovalutákkal kapcsolatos két kritikus problémára mutatott rá, amelyek miatt azok befektetési eszközként és csereeszközként is illegálisak az iszlám tanok szerint.
A Tarjih Tanács és a Muhammadiyah Központi Végrehajtó Tajdidja, Indonézia egyik legnagyobb nem kormányzati iszlám szervezete új fetvát bocsátott ki a kriptopénzek használata ellen. Haramnak, azaz törvénytelennek minősítették azt a muszlimok számára.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A fetvát, az iszlám jog pontjáról szóló ítéletet kedden adták ki. A kriptovalutákkal kapcsolatos két kritikus problémára mutatott rá, amelyek az iszlám törvények értelmében befektetési eszközként és csereeszközként is illegálissá teszik azokat:

  1. A kriptovaluták spekulatív jellege miatt befektetési eszközként nem tökéletesek. A kriptotokenekről úgy vélik, hogy „gharar”-t (homályosságot) tartalmaznak, ami azt jelenti, hogy nincs mögöttük semmi, például arany. Ez a tény az iszlám törvények szerint jogellenessé teszi őket.
  2. A kriptovaluták nem felelnek meg az iszlám cserekereskedelemre vagy csereeszközre vonatkozó törvények előírásainak. Ezek megkövetelik, hogy törvényes fizetőeszköznek és mindkét fél által elfogadottnak kell lenniük.

A fetva így szólt:

„Ezt a spekulatív jelleget és gharart tiltja a saría mint Isten szava és a próféta hadísza, és nem felel meg a Muhammadiyah szerinti üzleti etika értékeinek és mércéinek.”

A Muhammadiyah lett ezzel a harmadik indonéziai iszlám szervezet, amely fetvát bocsátott ki a kriptopénzek használata ellen.
Korábban, 2021 novemberében az Indonéz Ulema Tanács (MUI), az ország legfőbb egyházi testülete a kriptót mint tranzakciós eszközt szintén haramnak nyilvánította.
Megjegyezték azonban, hogy a kriptoeszközök befektetési eszközként használhatók, ha betartják a saría tanait. 2021 októberében egy másik jelentős iszlám szervezet, a Nahdlatul Ulama (NU) szintén haramnak minősítette a kriptót annak spekulatív jellege miatt.
Annak ellenére, hogy Indonéziában a vallási szervezetek egyre gyakrabban követelik a kripto használatának betiltását, az országban elképesztő mértékben nőtt az elfogadás.

Az ország 2021-ben 9,8 milliárd dollárnyi kriptotranzakciót regisztrált, ami 1222%-os növekedést jelent 2020-hoz képest.

Olvastad már? Építsd a jövő innovatív kripto startup cégét!

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

VeChain (VET) árfolyam elemzés 12.03.

Prémium VeChain (VET) A heti grafikonon a VET árfolyammozgása egy masszív kitörési rallyt mutat. Ez egyben egy trendforduló rallyt is jelez, amely egyre nagyobb lendületet vesz, ahogy...

Veszélyben a Bitcoin ára? Franciaország új adója a „nem produktív vagyontárgyakra”

Franciaország megrázta a kriptovilágot azzal, hogy új adót fontolgat a „nem produktív vagyontárgyakra”, amelybe beletartozik a Bitcoin is. Az új szabályozás célja, hogy a jövedelmet...

Négy 2 dollár alatti kriptopénz, amely 2025-re az XRP-hez hasonló rallyt hozhat

Vendégbejegyzés A kriptopénzek piaca pezseg az aktivitástól, és bizonyos 2 dollár alatti érmék hatalmas potenciált mutatnak a 2025-re várható hatalmas növekedésre. Az elmúlt 30 nap nagy árfolyam-ugrásaival...

Zuhan a Bitcoin árfolyama: vége a bulinak?

A hét nehezen indult a Bitcoin számára, hiszen az árfolyam néhány óra alatt több, mint 3000 dollárt veszített az árából. Miután többször is megpróbált visszatérni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.