Egy globális recesszió jót tenne a bitcoinnak?

SFOX: egy globális gazdasági visszaesés növelhetné a bitcoin iránti igényt, a piac többi részének kárára.
A CFTC és a SEC februári tanúskodásai az USA Szenátusi Bankbizottsága előtt 200 milliárd dolláros mozgást eredményeztek a piacokon.

Számos közgazdász véli úgy, hogy a következő évben nagy a valószínűsége a globális recesszió megjelenésének. Amennyiben ez a jóslat igaznak bizonyul, egy új elemzés alapján a kriptopénzek iránti igény növekedésével számolhatunk.
Az SFOX kriptokereskedő platform elemzői szerint a világgazdasági lassulás a többi piaci szereplő kárára növelné meg a bitcoin iránti igényt.
A kriptók általánosságban nem korrelálnak a hagyományos piaci eszközökkel, így a befektetők értékmegőrzési céllal is allokálhatnak javakat a kriptóba, ha a részvénytőzsde bezuhanna. Ezzel viszont az a mellékhatás járna, hogy a kriptopénzek még a mostaninál is volatilisebbek lennének.
Az elemzés alapján „egy recesszió megnövelné a kriptók iránti igényt, hiszen azok nem korrelálnak a részvénypiaccal. Az is következne, hogy a kriptoipar, és különösen a BTC volatilitása megnőne”.
Olyan események, amelyek komoly hatással vannak a hagyományos piacokra, sokszor nem befolyásolják a kriptopénzeket. Néhány nagy ármozgást ugyan láttunk ugyan idén, de olyan események kapcsán, amelyek közvetlen kapcsolatban álltak a szektorral.
A CFTC és a SEC meghallgatások a Szenátusi Bankbizottság előtt, még februárban, 200 milliárdos reakcióval jártak.
Mindezek ellenére, ezeknek az eseményeknek semmi hatása nem volt a részvénypiacra. Mind a kriptopiac, mind a részvények függetlenek egymástól.
Ha a befektetőknek van is mindkét eszközosztály a portfóliójában, úgy néz ki, máshogy ítélik meg a kettőt.

Itt az ideje?

A részvénypiac tíz éve emelkedik, és bár ez furcsán hangozhat, sokan úgy vélik, már látszik a visszafordulás. A legnagyobb vesztesek között olyanokat is találunk, akik még eg évvel ezelőtt is biztos befutónak látszottak.
A FAANG cégek összességében trillió dolláros nagyságrendben veszítettek a kapitalizációjukból a tavalyi negyedik negyedévre.
Lawrence Summers, közgazdász, és korábbi USA pénzügyminiszter, egyértelműnek látja a gazdasági lassulást:

Sokkal valószínűbb, hogy a következő két év az esésről fog szólni, nem pedig a felfokozott hangulatról.”

Olvastad már? Tanulj meg kereskedni Zolival – videosorozatot indítottunk a Youtube-on

Forrás: cryptodaily.co.uk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.