Egy elemző szerint „ijesztő”, hogy a DeFi mekkora része fut tetheren és USD Coinon

Az elmúlt hetek és hónapok során hatalmas növekedést mutatott a decentralizált pénzügyi (DeFi) szektor, a DeFi Pulse adatai alapján már több mint 7,13 milliárd dollár került zárolásra benne.
Emellett a szektorhoz köthető kriptoeszközök összértéke is meghaladta a 13,35 milliárd dollár.

Az egészben ironikus, hogy a decentralizált pénzügyi szektor növekedését jelentősen felfújták a centralizált amerikai stabilcoinok, melyek – ha akarnak – letilthatnak bizonyos címeket.

A DeFi szektor jelentős része az USDT és USDC coinokon fut és ez egyesek számára aggasztó jel

A „Devops199fan” nevű DeFi-elemző szerint „ijesztő, hogy a DeFi-szektor mekkora része fut a Tether USDT és USD Coinokon, melyek mögött a Coinbase és a Circle áll.

„Nagyon ijesztő, hogy a DeFi mekkora része fut USDT/USDC coinokon. Mindkét coinnál fennáll a tiltás veszélye. Ha egy AMM vagy egy olyan projekt, mint az @iearnfinance  tiltásra kerül, akkor az jelentős csapást mérhet a teljes DeFi-szektorra.

Kontextusként, több millió dollár van zárolva ezekből a stabilcoinokból a DeFi szektorban. Ez már akkorára nőtt, hogy a decentralizált DAI stabilcoin értékének egy részét az USDC adja.
Az az aggasztó ezekben a tokenekben, hogy kulcsfontosságú szerepet játszanak a decentralizált pénzügyekben, de fennáll a veszély, hogy egyes címeket letiltanak.
A láncon történő elemzések szerint többször is előfordult, hogy a stabilcoinok adminisztrátorai használták is ezt a letiltás funkciót.

Ennek több oka is lehet. Valaki nemrég a Twitteren, írta, hogy Szingapúrban technikailag tilos az USDT használata a pénzmosás elleni törvények miatt.
Andrew Kang, a Mechanism Capital alapítója is aggódik amiatt, hogy egyre népszerűbbek ezek a centralizált stabilcoinok, miközben a decentralizált alternatívákat nem használják annyian.

 „Inkább azokat a stabilcoinokat kellene használni, melyeket bizalom nélkül használhatunk (DAI, sUSD). A centralizált stabilcoinok terjedése csak azokat a cégeket gazdagítja, melyek pénzt keresnek a fiatutalásokból. A DAI és sUSD iránti kereslet növekedése növeli a MKR és SNX értékét is.”

 

Továbbra is fennáll a szabályozás kérdése

Annak ellenére, hogy a DAI és sUSD decentralizációjuk miatt sokkal jobbak, a szabályozások továbbra is veszélyt jelenthetnek.
A Pénzügyi Akciócsoport (FATF), egy kormányok közötti ügynökség, melynek célja a pénzmosás megelőzése. Idén kiadott egy jelentést, melyben kifejezték aggodalmukat egyes stabilcoinok, köztük a DAI-jal szemben is.

 „Kérdéses, hogy az FATF legújabb előírásai elegek lehetnek-e a pénzmosás megelőzése a legnagyobb stabilcoinok esetén (Tether, USD Coin, Paxos, Truecoin, DAI). A cikk szerint az FATF-nek ki kell adnia előírásaikat az úgynevezett stabilcoinokra, melyek megoldhatják az FATF szabályozásinak kérdéses elemeit.”


Egyelőre bizonytalan, hogy az FATF vagy egyéb ügynökségek ügyfél-azonosítással, vagy valamilyen egyéb módon vennék fel a harcot a decentralizált protokollokkal, de mindenképpen változás várható.

Olvastad már? A Yearn.finance tokenje már a 20.000 dollár felé közelít az Aave listázás után

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.



Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.