Egy „DDoS bitcoinért” csapat támadta meg a PayPalt és a MoneyGramet

Az elmúlt hetek során kiberbűnözők egy csoportja több DDoS-támadást (szolgáltatásmegtagadással járó támadás) indított pénzügyi szolgáltatók ellen, és bitcoint követeltek a támadások leállításáért.
A ZDNet szerint az ilyen jellegű támadások „DDoS bitcoinért” néven futnak, és először 2016 nyarán jelentek meg, de a jelenleg is aktív csoport „az átlagnál jobb DDoS-képességekkel rendelkezik.”

A DDoS támadások során olyan szinten eltelítik egy bizonyos rendszer sávszélességét, hogy az használhatatlanná válik.
Egy DDoS elhárításban jártas forrás szerint a támadók olyan pénzügyi szolgáltatókat céloznak, mint a MoneyGram, a YesBank India, a WorldPay, PayPal, Braintree és a Venmo, végül pedig a New Zealand Stock Exchange (NZX).
A legtöbb DDoS bitcoinért csoport csupán üres fenyegetésekkel támad, de ez a csoport 200 GB/s sebességgel képes támadni. Továbbá, a publikus weboldalak helyett a háttérben lévő infrastruktúrát, DNS-szervereket, és API-végpontokat támadják.
Az NZX támadása során a csoport a Spark szolgáltatót támadta, így a cég több ügyfelénél is kieséseket okoztak. Az NZX-nek három napig le is kellett állnia. Az NZX egyik szóvivője a Bloombergnek elmondta:

Továbbra is figyeljük az ügyet és együttműködünk kiberbiztonsági szakértőkkel. Mindent megteszünk azért, hogy holnaptól folytatódhasson a kereskedés.

A csoport olyan neveken fut, mint Armada Collective és Fancy Bear, melyeket már más népszerű hackercsoportok is használtak. Elsőként emailben követelnek bitcoint és DDoS-támadással fenyegetnek, ha nem fizetik ki a váltságdíjat.
 
A támadók emellett azzal is szakértőknek tűnnek, hogy gyakran megváltoztatják, milyen protokollt támadnak, így az áldozatok nem tudják milyen védelmet kell alkalmazniuk. Azt nem tudni, hogy volt-e olyan cég, amely fizetett volna a támadások megállításért.
Ahogy arról korábban a Kriptoworld is beszámolt, a darknet legnagyobb piaca, az Empire Market meglépett a felhasználók pénzével, miután több DDoS-támadás indult ellene.
Egy ott dolgozó anonim forrás szerint a piactér leállása előtt az üzemeltetők hetente 10.000 – 15.000 dollárt fizettek a támadások megfékezéséért.

Olvastad már? A FED megmozdulása után a kereskedők több bikás jelet is látnak a bitcoinon

Forrás: cryptoglobe.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Solana áttörés jöhet? ETF-hírek és rali várakozások lökhetik feljebb az árfolyamot?

A Solana (SOL) fokozatosan visszanyeri a kereskedők bizalmát, miközben stabilan 166 dollár körül mozog. Miután júniusban 136 dollárig esett vissza, a SOL most 2,7%-os napi emelkedéssel...

Indiai nyugdíjas professzor 231.000 dollárt veszített kriptós csalásban

Egy elismert mumbai főiskola 62 éves, nyugdíjas professzorát nemrég kriptovaluta-csalás áldozatává tették, és 1,93 crore rúpiát (körülbelül 231.000 USD) veszített. Az áldozatot állítólag egy hamis...

Wall Street-i szakértő szerint az XYZVerse lekörözheti az ONDO-t és a Pi Network-öt

Vendégbejegyzés Egy neves Wall Street-i szakértő szerint az XYZVerse, a kriptopiac új szereplője, felülmúlhatja a már ismert platformokat, például az ONDO-t és a Pi Networköt. A...

Bhután 74 millió dollárnyi BTC-t küldött a Binance-re – Eladás jön?

Bhután kormánya 99,47 Bitcoint – az akkori árfolyamon 12,05 millió dollár értékben – mozgatott a Binance kriptotőzsdére befektetési részlege, a Druk Holding révén. Az Onchain Lens...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.