Egy darab bitcoint sem adott el a Tesla a negyedik negyedévben

Elon Musk elektromos autókat gyártó vállalata, a Tesla a negyedik negyedévben nem adott el bitcoint a cég legutóbbi pénzügyi kimutatása szerint.
A Tesla 1,26 milliárd dollár értékű bitcoint birtokol. A vállalat még mindig nem fogadta el újra a bitcoinos fizetéseket, de egyes árucikkeiért továbbra is lehet dogecoinnal (DOGE) fizetni.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Tesla nem adott el bitcoint a negyedik negyedévben

A Tesla szerdán tette közzé a Q4 és FY2021 pénzügyi kimutatásait. A vállalat nem auditált mérlege szerint tavaly december végén 1,26 milliárd dollár volt a nettó digitális vagyonuk.
Ez az összeg nem változott a harmadik negyedévhez képest.

A Tesla nem auditált mérlege, amely digitális eszközöket mutat. Forrás: Tesla.

A Tesla nem auditált pénzforgalmi kimutatásából az is kiderül, hogy az elmúlt három negyedévben nem történt digitális eszközök vásárlása vagy eladása.

Az egyetlen kriptovaluta-vásárlás, amit a Tesla végrehajtott, az a bitcoin volt az első negyedévben 1,5 milliárd dollár értékben. A vállalat egyetlen eladása szintén az első negyedévben történt.

 

A Tesla nem auditált cash flow kimutatása, amely megmutatja, hogy a vállalat mikor vásárolta és értékesítette a BTC-t Forrás: Tesla.

Bár a Tesla soha nem hozta nyilvánosságra, hogy mennyi bitcoin van a birtokában, Musk korábban utalt rá, hogy közel 42.000 BTC-ről lehet szó.
Az elektromos autókat gyártó vállalat 2021 márciusában kezdte el elfogadni a bitcoint fizetésre. A vállalat azonban májusban környezetvédelmi problémákra hivatkozva leállította a kriptó elfogadását.

Musk ezt követően azt mondta, hogy a Tesla akkor fogadja el újra a BTC-t, ha a Bitcoin-bányászok igazolni tudják a tiszta energiafelhasználást.
„Amikor a bányászok megerősítik az észszerű (~50%) tiszta energiafelhasználást, a Tesla újra engedélyezni fogja a Bitcoin-tranzakciókat” – mondta.
A Tesla azonban még mindig nem fogadta el újra a bitcoint.
Eközben a Tesla már elfogadja a dogecoin (DOGE) mémkriptopénzt néhány árucikkért. Musk, akit a kriptoközösségben Dogefather néven is ismernek, régóta a dogecoin támogatója.
Nemrég úgy próbálta meg elcsábítani a McDonald’s-ot a DOGE elfogadására, hogy felajánlotta, hogy a TV-ben egyenes adásban eszik meg egy Happy Mealt, ha a gyorsétteremlánc elkezdi elfogadni a mémcoint.
Kapcsolódó: Ajánlatot tett a McDonald’s Elon Musknak

A McDonald’s azonban azt válaszolta Musknak, hogy csak akkor fog DOGE-t elfogadni, ha a Tesla a „grimacecoint” is felveszi a lehetőségek közé.

Olvastad már? Ajánlatot tett a McDonald’s Elon Musknak

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: SAUD AL-OLAYAN

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.