Egy amerikai szenátor szerint a SEC miatt kerültek bajba a kriptohitelezési platformok

Pat Toomey úgy véli, a jelenlegi szabályozás egyáltalán nem hatékony, és ha a SEC megfelelően végezné a munkáját, akkor a Celsius felhasználói nem biztos, hogy elvesztették volna azt a 12 milliárd dollárt, amelyet befagyasztott a platform.
Tommey hivatalos levélben fordul a SEC elnökéhez, Gary Gensler-hez, és úgy fogalmazott, hogy a Bizottság inkompetenciája a kriptoeszközökre vonatkoztatható értékpapír-törvények kapcsán nem kívánt következményekhez vezet.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

„A cégek már alkalmazkodni tudtak volna a letisztázott elvárásokhoz, megelőzhető lett volna a befektetők vesztesége, a SEC pedig arra fókuszálhatna, ami tényleg fontos, a rosszindulatú szereplők kiszűrésére.”

Toomey szerint a SEC-nek el kellene döntenie, hogy hogyan alkalmazná az értékpapírok bírálatára vonatkozó Howey tesztet, és ezt lefuttatni a kriptós platformokkal kapcsolatban.
Ehelyett a Bizottság a jelek szerint egyelőre válogat, hogy kivel milyen szabályok szerint foglalkozik. A szenátor azt is megemlítette, hogy nemrégiben bennfentes kereskedés gyanúja merült fel a Coinbase esetén, de ez csak akkor lehet igaz, ha a SEC saját megítélése szerint a platformon lévő kriptoeszközök értékpapírnak minősülnek.
Ilyen dolgot viszont nem jelentette be a Bizottság az eljárás előtt. Ezzel a hozzáállással viszont nem lehetséges, hogy a tisztességesen működő cégek tudják, hogy milyen szabályoknak kell megfelelniük, és a befektetővédelmet sem lehet megvalósítani.
Ennek folyományaként a SEC továbbra sem képes egyértelműen meghatározni a kriptóra alkalmazandó szabályokat, azok betartatása pedig esetlegesnek tekinthető. Ez viszont árt a befektetőknek, és árt az innovációnak is.
Toomey összesen kilenc kérdést fogalmazott meg a SEC irányába, amelyekre augusztus 9-ig választ vár. Ezek között szerepel olyan, hogy hogyan kategorizálná a Bizottság a többi nagy kriptohitelezési platformot, vagy éppen az, hogy a Coinbase ügyében felmerült 25 kriptoeszköz közül miért nem foglalkozott 16-tal.
Toomey hivatalosan is elismerte, hogy ő támogatja a stablecoinokkal foglalkozó új törvényjavaslatot, amely lehetővé tenné, hogy a stablecoinnal elhelyezett letétre ugyanaz a szövetségi védelem vonatkozzon, mint a dollárban tartott pénzekre.

Olvastad már? KuCoin-vélemény – biztonságos és legális kriptotőzsde 2022-ben?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.